Discord'da oyun sesleri karşı tarafa gidiyor

Arkadaşlar iyi geceler herkese, ne yaptıysak sorun çözülmedi.
Beraber oyun oynarken oyunun sesi falan karşıya gidiyor hep. Video falan izlerken de aynı sorunu yaşıyoruz. Bunu nasıl çözeriz? Oyunların sesini kısmaktan oyunu da oynayamıyoruz :D.

Bu sorunu ben de yaşıyordum Realtek Audio Console üzerinden mikrofon ayarlanabiliyor zaten gürültü tutmaya tıkladığım zaman hoparlörden çıkan okların üstünde "X" simgesi çıkıyor.
1716618337351.png

Bu kısımdan halletmiştim.

Ses ayarlarına girip krisp açın ve diğer özellikleride açın. Olmazsa büyük ihtimal Voicemod ayarlanmış bu uygulamayi kullanıyor musunuz?
Krisp'i açtım. O uygulamayı da kullanmadım daha önce.
Realtek Audio Control yüklüyse mikrofon ayarlarına gir akustik aec kısaltmada olabilir akustik eko iptalini bul off sa on yap düzelir Realtek yüklü değilse ses ayarlarına gir kayıtan sağa tıkla özelliklere gir geliştirmeler diye bölüm olacak orada gir sonra da akustik eko iptalini etkinleştir oradan.
Yüklü değil, yükleyip bir kurcalayayım o zaman programı.
Bu sorunu ben de yaşıyordum Realtek Audio Console üzerinden mikrofon ayarlanabiliyor zaten gürültü tutmaya tıkladığım zaman hoparlörden çıkan okların üstünde "X" simgesi çıkıyor.
Eki Görüntüle 2203949
Bu kısımdan halletmiştim.
Discord'un bas konuş özelliğini açabilirsin sadece atadığın tuşa basınca karşı tarafa oyun sesi gider mikrofonun açık kalır.
Bas konuş kullanmayı tercih etmiyorum.

Krisp'i açtım. O uygulamayı da kullanmadım daha önce.

Yüklü değil, yükleyip bir kurcalayayım o zaman programı.

Bas konuş kullanmayı tercih etmiyorum.

Hocam ben size bas konuş kullanın demedim Realtek Audio Console üzerinden ayar attım. Zaten yüksek ihtimal benim dediğimle çözeceksiniz.

Hocam ben size bas konuş kullanın demedim Realtek Audio Console üzerinden ayar attım. Zaten yüksek ihtimal benim dediğimle çözeceksiniz.
Farkındayım hocam zaten, diğer arkadaş da sizin bahsettiğiniz programı söylemişti ona cevap verdim diye sizi de alıntıladım cevabımı görün diye.
Fakat bahsettiğiniz program sanırım artık Microsoft Store üzerinden yüklenebiliyor.
O da bu şekilde;
1716753264781.png

Sizin attığınız gibi değil.

Geri
Yukarı