Discord'da sabitlenen mesajı görmek ama mesaj geçmişini görmemek

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Merhaba. Yaklaşık 400 kişilik bir DC sunucumuz var ve insanları sunucuya almadan önce kayıt odasında kayıt ettirip öyle alıyoruz. Kayıt odası sadece "kayıtsız" rolüne sahip üyelerin ve biz yetkililerin görebileceği bir kanal. Bu kanalda sabitlenmiş mesaj olarak nasıl kayıt yapılacağı ve kayıt yapılırken dikkat edilmesi gereken maddeleri yazmıştım. Kayıtsız rolüne sahip üyeler de eski mesajları göremesin diye kanalda o rolün "mesaj geçmişini görüntüle" özelliğini kapamıştım.

Ama sorun şu ki şimdi bu üyeler sabitlenen mesajları da göremiyor. O toplu iğne işaretine bastıkları zaman hiçbir mesaj göremiyorlar. Bunun sebebinin mesaj geçmişi okuma özelliğini kapatmış olmam mıdır? Eğer sebep buysa "kayıtsız" rolünün hem mesaj geçmişi okumamasını hem de sabitlenmiş mesajları okuyabilmesini sağlayacak ayarı nasıl yapabilirim?
Merhaba. Yaklaşık 400 kişilik bir DC sunucumuz var ve insanları sunucuya almadan önce kayıt odasında kayıt ettirip öyle alıyoruz. Kayıt odası sadece "kayıtsız" rolüne sahip üyelerin ve biz yetkililerin görebileceği bir kanal. Bu kanalda sabitlenmiş mesaj olarak nasıl kayıt yapılacağı ve kayıt yapılırken dikkat edilmesi gereken maddeleri yazmıştım. Kayıtsız rolüne sahip üyeler de eski mesajları göremesin diye kanalda o rolün "mesaj geçmişini görüntüle" özelliğini kapamıştım.

Ama sorun şu ki şimdi bu üyeler sabitlenen mesajları da göremiyor. O toplu iğne işaretine bastıkları zaman hiçbir mesaj göremiyorlar. Bunun sebebinin mesaj geçmişi okuma özelliğini kapatmış olmam mıdır? Eğer sebep buysa "kayıtsız" rolünün hem mesaj geçmişi okumamasını hem de sabitlenmiş mesajları okuyabilmesini sağlayacak ayarı nasıl yapabilirim?
Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:

Yardımcı olabilecek var mı?

Merhaba, sorunu çözebildiniz mi? Çözdüyseniz ! ⩓ λϻ맥λℓį⁰⁵#5876 bu Discord hesabından ekleyebilir misiniz?

Hayır, maalesef çözemedim. Hala yardım beklemekteyim.

Bir diğer yol olarak, Discord botları kullanarak her yeni kişi katıldığında botun o kullanıcıya özel bir mesaj veya ilgili kanala uyarı notu göndermesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yol olarak, Discord botları kullanarak her yeni kişi katıldığında botun o kullanıcıya özel bir mesaj veya ilgili kanala uyarı notu göndermesini sağlayabilirsiniz.
Evet bu da bir seçenek ve ilk söylediğinizi bot zaten yapmakta ancak insanlar okumadan mı geçiyor yoksa bot mesaj göndermiyor mu bundan emin olamıyorum çünkü buna rağmen hala bize nasıl kayıt yaptıracaklarına dair ve "günlerdir sunucudayım hala kayıt yapamadım" gibi mesajlar okuyoruz. Bot mesajlarını engelleyenler bile olabilir.

Uyarı notu da iyi fikir ancak bu sefer de chat kirliliği olmasından korkuyoruz. Zira yapılması gerekenler madde madde 6-7 paragraf tutmakta.

Mesaj geçmişini kapatmanız gereksiz geldi neden görülmesini istemiyorsunuz ki?
Sorunu nasıl kayıt olunacağına dair yönergeleri gösteren ayrı bir oda açarak çözdük hocam. Sorduğunuz sebebe gelince, bazı üyeler geçmiş kayıt yapmış üyelerin bilgilerini kopyalayıp kayıt yapmaya çalışıyordu, bunun önüne geçmek için kapattık.

Geri
Yukarı