Discord'da ses mikrofondan kesik gidiyor

gülcanss

Decapat
Daha fazla  
Discord ile ilgili bir sorun çünkü başka hiçbir uygulamada bu sorunu yaşamıyorum. Kulaklık değiştirdim, birçok çözüm önerisi denedim ve uyguladım ama hiçbir şekilde bir çözüme ulaşamadım. İlk başlarda böyle bir sorun yoktu ama sonradan sürekli sesim karşıya kesik kesik gidiyor. Bütün çözüm önerilerine açığım.

Reis bende yaşıyordum. Şu bölümü bu şekilde ayarlar ve discord mikrofon sesinide otomatiğe çekip 87-95 arası ayarlarsan, çözüleceğini düşünüyorum.
1610006075359.png

Discord Ayarlarından Ses ve Görüntüye girin, ses hassasiyeti diye bir kısım var onun yanındaki açık olan butonu kapalı yapın ve o değişkeni ya en sola (tüm sesler gider) yada sesinizin düzgün çıkacağı ayarı oradan ayarlayın.
1610006779083.png

Bir yöntem daha var. Eğer hala kesik kesik gidiyorsa yankı engelleme, Krisp gibi yazılımları kapatın.

1610006877031.png

Discord sesinizi kendiniz test ediyorsanız (Yani mikrofon testini kendiniz dinliyorsanız) kesik kesik gelmesi normal olabilir. Bazen kesik geliyor çünkü. Önemli olan bir arkadaşlarınıza sesiniz hakkında sormak. Yardım edebileceğim şeyler bu kadar. Hala çalışmıyorsa yüksek ihtimalle mikrofon girişinizde sıkıntı vardır.

Reis bende yaşıyordum. Şu bölümü bu şekilde ayarlar ve Discord mikrofon sesini de otomatiğe çekip 87-95 arası ayarlarsan, çözüleceğini düşünüyorum.Eki Görüntüle 821234

Dediğini yaptım fakat bir gün sürdü :( diğer gün yine kesik kesik gitti

Discord Ayarlarından Ses ve Görüntüye girin, ses hassasiyeti diye bir kısım var onun yanındaki açık olan butonu kapalı yapın ve o değişkeni ya en sola (tüm sesler gider) ya da sesinizin düzgün çıkacağı ayarı oradan ayarlayın. Eki Görüntüle 821256

Bir yöntem daha var. Eğer hala kesik kesik gidiyorsa yankı engelleme, Krisp gibi yazılımları kapatın.

Eki Görüntüle 821263

Discord sesinizi kendiniz test ediyorsanız (Yani mikrofon testini kendiniz dinliyorsanız) kesik kesik gelmesi normal olabilir. Bazen kesik geliyor çünkü. Önemli olan bir arkadaşlarınıza sesiniz hakkında sormak. Yardım edebileceğim şeyler bu kadar. Hala çalışmıyorsa yüksek ihtimalle mikrofon girişinizde sıkıntı vardır

Mikrofon girişinde sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum çünkü sadece Discord bana bu sıkıntıyı yaşatıyor yine de teşekkür ederim öneriniz için :)

Bas-konuş deneyebilirsiniz benim sesim de kesik kesik giderken bas-konuş kullanıyorum düzeliyor. Ama donanımsal bir sıkıntı var ise bilemem.

Geri
Yukarı