Discord'da üyelere kayıt olma ekranı nasıl yapılabilir?

Furkn Doğan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba! Discord sunucusu için yeni gelen kullanıcıları kayıt etmek istiyorum. Bunun için çeşitli botlar inceledim ama öncelikle ne istediğimi tam olarak anlatsam iyi olacak.

1. Şimdi elimizde iki tane "kayıtlı" ve "kayıtsız" diye rolümüz olsun.
  2. Sunucuda yeni gelen kişiye "kayıtsız" rolü otomatik atansın. Sadece bu adımı yapabildim.
  3. Sonra kullanıcıya "kayıt ol" kanalında otomatik olarak isim ve yaş sorulsun.
Ama öyle atıyorum "!kayıt ol @user , 21" bunun gibi kodu anımsatan ifadeler yazılmasını istemiyorum.
Güzelce kullanıyıca "adınızı giriniz" ve "yaşınızı giriniz" ekranı veya yazısı gelsin.

O da yaşını ve ismini girdikten sonra otomatik olarak kullanıcı adı "Mehmet 12" gibi değiştirilsin ve "kayıtlı" rölü atansın. "kayıtsız" rolü geri alınsın ama bunların hepsi otomatik olsun. Yani her gelen kafasına göre kendini kayıt edebilsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama öyle atıyorum "!kayıt ol @user , 21" bunun gibi kodu anımsatan ifadeler yazılmasını istemiyorum.
Güzelce kullanıyıca "adınızı giriniz" ve "yaşınızı giriniz" ekranı veya yazısı gelsin.
Yani bütün bu işlemleri yapan unsur, tasarlanan botlar. Botun çalışması için kendisine tanımlanan komutları vermeniz gerekiyor. Bu dediğiniz işlem mümkün müdür bilmem ama basit bir şey olacağını da düşünmüyorum. En büyük sunucularda bile ünlem komutları kullanılıyor. Bilemedim biraz zor gibi ama bilen birisi çıkabilir.

Önce
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izleyerek botun nasıl oluşturulacağını ve entegre edileceğini öğrendim. Sonra da chatgpt ile kodları düzenleyerek istediğim taslağı oluşturabildim.

Bence bu sayede herkes kendi botunu çok fazla bilgi sahibi olmadan istediği gibi tasarlayabilir.

Önce
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izleyerek botun nasıl oluşturulacağını ve entegre edileceğini öğrendim. Sonra da chatgpt ile kodları düzenleyerek istediğim taslağı oluşturabildim.

Bence bu sayede herkes kendi botunu çok fazla bilgi sahibi olmadan istediği gibi tasarlayabilir.
Tam olarak chat gptye be yazdınız? Bana Python ile discord uygulamamasinda bir bot yap kayıt yapsın felan mi yazdınız?

Tam olarak chat gptye be yazdınız? Bana Python ile discord uygulamamasinda bir bot yap kayıt yapsın felan mi yazdınız?
Hemen hemen öyle yazdım ama direkt lap diye her şeyi tek seferde yapmasını beklemedim.
Her şeyi adım adım yapmasını söyledim.
İlk önce sunucuya gelen herkese rol verme kodunu yazmasını istedim.
Ondan sonra kullanıcılara isim ve yaş isteyen bir mesaj göndermesini istedim.
Sonrasında verilen mesaja göre kullanıcının adının değiştirilmesini (duruma göre rol atanmasını) istedim.
Bu şekilde adım adım isteklerimi söyledim. Bu sayede işler çok karışmadan yavaş yavaş ilerlemiş oldum. Bir adımı tam anlamıyla doğru yapmadan diğer adıma geçmedim.
Chatgpt'ye ne istediğini basitçe anlatınca işini yapıyor =)

Geri
Yukarı