Discord'dan hacklenilir mi?

Ad-soyadınız bir yerde yazıyorduysa muhtemelen mernis datadan bilgilerinizi bulup kendini hacker sanacak.

Mernis datada 2015'te oy kullanan kişiler vardı sadece.

İsim soyadınız olmadığı sürece ve mernis panel sızıntısına sahip olmadığı sürece kişisel bilgilerinize erişemez. IPLogger linki atmadığı sürece ve tıklamadığınız sürece IP'nizi bulamaz.

Mernis bilgileri yayılmıştı. Bazı kişiler kaçak yollarla bu bilgilere para ödeyerek ulaşabiliyorlar. O yüzden merak etmeyin. Bir sıkıntı olmaz.

Linkte belirtilen şey büyük ihtimalle adamın oluşturduğu local server. Sen ona tıkladığın zaman o anki modem IPv4 adresin karşı tarafa gitmiştir işletim sistemin gitmiştir ve kullandığın tarayıcı gitmiştir. Bu söylediğim senaryo sadece linke tıklamanla gerçekleşenler. Bu bilgilere erişebilir devamına erişmesi için bir bilgi çalınması gerçekleşmeli yani bir sosyal mühendislik çalışması gerekli ki link attıgında tıklatmayı başarması da buna bir örnek ama az bir hasarla kurtarabilmişsin. Eğer ki seni bir siteye veya gerçeğine çok yakın bir siteye giriş yapman için manipüle ediyorsa bilki hesaplarını ele geçirmeye yöneliktir. Kredi kartı bilgilerin veya T.C. numaran tarzı bilgiler vs bunlar sadece iyi bir keşifle (reconnaissance) ile gerçekleşebilir veyahut yaşadığın ülkede sızdırılmış bilgilerin toplanmış olduğu bir platformandan web-scrapping yaparak maltego tarzı uygulamalardan erişebilir. Bu uygulama sadece osınt diye geçer açık kaynak istihbaratı demek türkçesi. Bundan korkmana gerek yok mernis diye bir sızıntı olduğu gerçeğini düşünürsen herkes her şeyi ele geçirmiş demektir.

Yok hiçbir şekilde vermedim bir bilgi sadece Discord'umu verdim attığı linke dahi tıklamadım.

Ben de onu anlayamadım linke tıklamadan IP adresimi nasıl buldu.

Yok hiçbir şekilde vermedim bir bilgi sadece Discord'umu verdim attığı linke dahi tıklamadım.

Ben de onu anlayamadım lnike tıklamadan IP adresimi nasıl buldu.
Random bir IP adresidir. Discord kendi tweetinde açıkladı zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…