Discord'dan hacklenilir mi?

Anladığım kadarıyla ismini bilse bilse anca biliyor arkadaş. Birinin bilgilerini yaymak için bir sürü şey gerekiyor. İsim soy isim anne baba adı vb. şeyler. Bunları bilmiyorsa zaten bu arkadaşın dediği şeyi yapın:

Bunu yolla.
unknown.png

Oyun oynarken biriyle aşırı saçma bir sohbet oldu. Zıtlaştık mı ne oldu inanın ben de anlamadım. Kötü bir niyeti olduğunu dahi anlamadım. Discord'unu verdi neymiş ne değilmiş diye düşünürken "sesli sohbete gelebilir misin?" dedi ben de ne olduğunu anlamadan gittim ses açmadan. Sanırsam hacker olduğunu iddia etti, sesine bakılırsa büyük biriydi. Bana link attı senin bilgilerini atacağım tarzı bir şeyler dedi, kredi kartını patlatacağım dedi. Linke tıklamadım bana sanırsam IP adresimde kayıtlı olan bilgilerimi attı. Sadece konumuma bakabildim, o da doğru değildi. IP adresim doğru mu değil mi diye bakamadım, sesli sohbetten çıkıp IP adresimi değiştirdim. Google'dan çerezlerı sildim, Discord hesabım için 2 faktörlü doğrulamayı etkinleştirdim ve modemimi kapatıp açtım. Aptallık ettim çok boşluğuma geldi yani bir şey olur mu sizce ne yapmam gerek?
İsim soyadınız olmadığı sürece ve mernis panel sızıntısına sahip olmadığı sürece kişisel bilgilerinize erişemez. IPLogger linki atmadığı sürece ve tıklamadığınız sürece IP'nizi bulamaz.

Oyun oynarken biriyle aşırı saçma bir sohbet oldu. Zıtlaştık mı ne oldu inanın ben de anlamadım. Kötü bir niyeti olduğunu dahi anlamadım. Discord'unu verdi neymiş ne değilmiş diye düşünürken "sesli sohbete gelebilir misin?" dedi ben de ne olduğunu anlamadan gittim ses açmadan. Sanırsam hacker olduğunu iddia etti, sesine bakılırsa büyük biriydi. Bana link attı senin bilgilerini atacağım tarzı bir şeyler dedi, kredi kartını patlatacağım dedi. Linke tıklamadım bana sanırsam IP adresimde kayıtlı olan bilgilerimi attı. Sadece konumuma bakabildim, o da doğru değildi. IP adresim doğru mu değil mi diye bakamadım, sesli sohbetten çıkıp IP adresimi değiştirdim. Google'dan çerezlerı sildim, Discord hesabım için 2 faktörlü doğrulamayı etkinleştirdim ve modemimi kapatıp açtım. Aptallık ettim çok boşluğuma geldi yani bir şey olur mu sizce ne yapmam gerek?

Mernis bilgileri yayılmıştı. Bazı kişiler kaçak yollarla bu bilgilere para ödeyerek ulaşabiliyorlar. O yüzden merak etmeyin. Bir sıkıntı olmaz.

Linkte belirtilen şey büyük ihtimalle adamın oluşturduğu local server. Sen ona tıkladığın zaman o anki modem IPv4 adresin karşı tarafa gitmiştir işletim sistemin gitmiştir ve kullandığın tarayıcı gitmiştir. Bu söylediğim senaryo sadece linke tıklamanla gerçekleşenler. Bu bilgilere erişebilir devamına erişmesi için bir bilgi çalınması gerçekleşmeli yani bir sosyal mühendislik çalışması gerekli ki link attıgında tıklatmayı başarması da buna bir örnek ama az bir hasarla kurtarabilmişsin. Eğer ki seni bir siteye veya gerçeğine çok yakın bir siteye giriş yapman için manipüle ediyorsa bilki hesaplarını ele geçirmeye yöneliktir. Kredi kartı bilgilerin veya T.C. numaran tarzı bilgiler vs bunlar sadece iyi bir keşifle (reconnaissance) ile gerçekleşebilir veyahut yaşadığın ülkede sızdırılmış bilgilerin toplanmış olduğu bir platformandan web-scrapping yaparak maltego tarzı uygulamalardan erişebilir. Bu uygulama sadece osınt diye geçer açık kaynak istihbaratı demek türkçesi. Bundan korkmana gerek yok mernis diye bir sızıntı olduğu gerçeğini düşünürsen herkes her şeyi ele geçirmiş demektir.

Discord veya oyun hesabınızda kişisel bilgilerinizi paylaşmış olabilir misin? İsim, soyad, yaşadığın yer? Veya karşıdaki biliyor mu bu detayları? Öyleyse mernis ile sorgulamış olabilirler. Sadece sese gitmekle hacklenmezsin.

Yok hiçbir şekilde vermedim bir bilgi sadece Discord'umu verdim attığı linke dahi tıklamadım.

İsim soyadınız olmadığı sürece ve mernis panel sızıntısına sahip olmadığı sürece kişisel bilgilerinize erişemez. IP Logger linki atmadığı sürece ve tıklamadığınız sürece IP'nizi bulamaz.

Ben de onu anlayamadım linke tıklamadan IP adresimi nasıl buldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı