Discord'dan herkese otomatik mesaj gidiyor

kendal33

Femtopat
Daha fazla  
Bu sabah kalktım ve Discord'tan herkese mesaj gittiğini gördüm. Bilgisayarda bazı virüsler vardı. Hepsini sildim ancak virüs programı hata veriyor. Büyük ihtimalle Discord tokenim çalınmıştı şifremi değiştirdim e postayı değiştirdim 2 aşamalı doğrulamayı açtım ama virüs yazılımı her 2 3 dk da bir uyarı veriyor bunu nasıl düzeltebilirim?
Ve herkese attığı link sahte link olduğunu fark ettim. Discord yerine linkte discard yazıyordu siteye girdim ama hiçbir bilgi vermeden çıktım bu uyarıyı almamın sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_34.png
    Screenshot_34.png
    94 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_35.png
    Screenshot_35.png
    119,4 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_36.png
    Screenshot_36.png
    45,5 KB · Görüntüleme: 99
  • Screenshot_37.png
    Screenshot_37.png
    46 KB · Görüntüleme: 88
  • Screenshot_38.png
    Screenshot_38.png
    107,9 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_39.png
    Screenshot_39.png
    355,4 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam büyük ihtimal siz de aynı şekilde size gelen discord.gift mesajına tıkladınız. Şu an bu olaylar Discord'da çok yaygın herkesin dikkatli olması lazım. Eğer emin olmak isterseniz MBAM ile tarama yapabilirsiniz.

Bu sabah kalktım ve Discord'tan herkese mesaj gittiğini gördüm. Bilgisayarda bazı virüsler vardı. Hepsini sildim ancak virüs programı hata veriyor. Büyük ihtimalle Discord tokenim çalınmıştı şifremi değiştirdim e postayı değiştirdim 2 aşamalı doğrulamayı açtım ama virüs yazılımı her 2 3 dk da bir uyarı veriyor bunu nasıl düzeltebilirim?
Ve herkese attığı link sahte link olduğunu fark ettim. Discord yerine linkte discard yazıyordu siteye girdim ama hiçbir bilgi vermeden çıktım bu uyarıyı almamın sebebi nedir?

Discord tokenini basit bir program sayesinde alabiliyorlar demiyeyim hatta burayı geçeyim mantığı anlatayım toplu spam uygulamaları oluyor token girildiği gibi her türlü spam yetkisi var sizce tokeniniz çalındıktan sonramı oldu?

Çünkü uygulamada sunucu kapatma bulunmuş olduğu bütün kanallara bu mesajı atma gibi yetkiler oluyor.

Bildiğim kadarıyla tokenler şifreden bağımsız, Discord Support'a başvurmanı öneririm. Ayrıca tıkladığınız bütün linklere dikkat edin, Discord'un login kısmını birebir kopyalayıp kendi sitelerine entegre ediyorlar. Siz de fark etmeden giriş yapınca hesabınızın kontrolünü tamamen vermiş oluyorsunuz.

Discord'un uzantısına benzer bir websitesine girmişsin. Antivirüs muhtemelen sistemine zararlı bulaşmasını engellemiş ama Discord tokenin çalındığı için herkese mesaj gidiyor. Mesaja tıklayanlara da bulaşacak.

Yapman gerekenler:
- Discord şifreni değiştir.
- Tam tarama yap.
- Aktif değilse 2 faktörlü doğrulamayı aktifleştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı