Discord hesabım herkese mesaj atmış

İmkansız lisanslı olmayan hiçbir şey yok bilgisayarda.
Bu ne saçma iş ya.

Son 5 aydır hiçbir şey indirmedim bilgisayara.
hepsi 1 exe dosyası ile oluyor bu mümkün.
aynı durumu kuzenimde yaşadı virüsüde ben bulaştırdım yanlışlıkla
sonra flash diske dr.web in antivirüs için yaptığı sistemi yükledim flashla başlattım iyice temizledim derinlemesine gerçekten işe yarıyor

Anlatıyorum

ilk önce sağlam bir gereksiz dosya temizleyin system ninja ile
System Ninja - SingularLabs (system ninja indirme sitesi)

daha sonra Wİndows+R tuşuna basarak gelen çalıştır penceresine "msconfig" yazın entere basın

daha sonra "Hizmetler" bölümünden Tüm microsoft hizmetlerini gizleye tıklayın
daha sonra karşınızda kalan hizmetler 3. taraf hizmet ve arkaplanda çalışan servislerdir.

dikkatli bakın grafik, tarayıcı ve indirdiğiniz steam epic games vs. servisleri dışında gözünüze yabancı gelen hizmeti internette araştırın önce birşey bulamazsanız o hizmeti devredışı bırakın

daha sonra uygula deyin sonrasında görev yöneticisinden "Başlat" kısmındaki gözünüze yabancı gelenleri devre dışı bırakın. (bu işlem daha kolaydır)

sonra yeniden başlatın

daha sonra ilgili yazılım antivirüsleri yükleyip taratmaya geçelim.

malwarebytes antivirüs ile tam tarama yap
orda rootkit diye seçenek var o dahada sisteme gizlenmiş virüsleri algılamak için.
ama o seçeneğide seçip taratırsanız inanılmaz uzun sürüyor bende. size kalmış onu seçmek

Cyber Security Software and Anti-Malware | Malwarebytes (malwarebytes resmi indirme sitesi)

ve malwarebytes adw cleaner var. bu yazılım sanırım antivirüsün taramadığı reklam yazılım temizleyici.

bu çok daha kısa sürüyor ve cidden virüs buluyor güvenilir
16 saniye falan sürer

AdwCleaner 2023 - Free Adware Cleaner & Removal Tool | Malwarebytes (malwarebytes adw cleaner resmi indirme sitesi)

ve diske yüklenen dr.web live disk isosu var
Dr.Web Administrator emergency aid kit (dr.web live disk) youtubeden nasıl USB ye yüklendiğine bakıp virüs taratabilirsin

-İlk önce System Ninja ile gereksiz dosyaları temizledikten sonra adw cleaneri indirin onlada taratın temizleyin.
ondan sonra malwarebytesi indirin taratın en az tam tarama olacak şekilde taratın.

ondan sonra dr.web live disk .iso sunu boş bir diske yükleyin taratın
bildiğiniz windows gibi sistemdir kendisi rufus ile yazdırabilirsiniz

yinede bu işlemleri yaparken nasıl yapıldığına bakın antivirüsün kullanımı vesaire

bunu ben ilgili videolara forumlara baka baka kendim topladım çıkardım internette daha iyisi yoktur diye düşünüyorum çok sağlamdır demek istediğim.

ben zaten kuzenimin virüsünü yabancı hizmetleri servisleri ve başlangıç dosyalarından sildim 2 dk lik işlem fakat acaba virüs kaldımı diye böyle bir işin içine girdik sonra

Kullanıyorum.

Evet buna da tıklamıyorum.

Geçmiş olsun tekrardan aynı şeyi Steam üzerinden yaşadım şahıs Moskova üzerinden hesabıma girmiş ve insanlara 50 dolar reklamı gönderip link atmış.

Hepsi 1 exe dosyası ile oluyor bu mümkün.
Aynı durumu kuzenimde yaşadı virüsüde ben bulaştırdım yanlışlıkla.
Sonra flash diske dr. Web in antivirüs için yaptığı sistemi yükledim flashla başlattım iyice temizledim derinlemesine gerçekten işe yarıyor.

Anlatıyorum.

İlk önce sağlam bir gereksiz dosya temizleyin System ninja ile.
System Ninja - SingularLabs (System ninja indirme sitesi)

Daha sonra Windows+r tuşuna basarak gelen çalıştır penceresine "MSConfig" yazın entere basın.

Daha sonra "hizmetler" bölümünden tüm Microsoft hizmetlerini gizleye tıklayın.
Daha sonra karşınızda kalan hizmetler 3. taraf hizmet ve arka planda çalışan servislerdir.

Dikkatli bakın grafik, tarayıcı ve indirdiğiniz Steam Epic Games vs. servisleri dışında gözünüze yabancı gelen hizmeti internette araştırın önce bir şey bulamazsanız o hizmeti devre dışı bırakın.

Daha sonra uygula deyin sonrasında Görev Yöneticisi'nden "başlat" kısmındaki gözünüze yabancı gelenleri devre dışı bırakın. (bu işlem daha kolaydır)

Daha sonra ilgili yazılım antivirüsleri yükleyip taratmaya geçelim.

Malwarebytes antivirüs ile tam tarama yap.
Orada rootkit diye seçenek var o daha da sisteme gizlenmiş virüsleri algılamak için.
Ama o seçeneğide seçip taratırsanız inanılmaz uzun sürüyor bende. Size kalmış onu seçmek.

Cyber Security Software and Anti-Malware | Malwarebytes (Malwarebytes resmi indirme sitesi)

Ve Malwarebytes AdwCleaner var. Bu yazılım sanırım antivirüsün taramadığı reklam yazılım temizleyici.

Bu çok daha kısa sürüyor ve cidden virüs buluyor güvenilir.
16 saniye falan sürer.

AdwCleaner 2023 - Free Adware Cleaner & Removal Tool | Malwarebytes (Malwarebytes AdwCleaner resmi indirme sitesi)

Ve diske yüklenen dr. Web live disk ISO'su var.
Dr.Web Administrator emergency aid kit (dr. Web live disk) YouTube'dan nasıl USB'ye yüklendiğine bakıp virüs taratabilirsin.

-ilk önce System ninja ile gereksiz dosyaları temizledikten sonra AdwCleaner'i indirin onlada taratın temizleyin.
Ondan sonra Malwarebytes'i indirin taratın en az tam tarama olacak şekilde taratın.

Ondan sonra dr. Web live disk. ISO sunu boş bir diske yükleyin taratın.
Bildiğiniz Windows gibi sistemdir kendisi Rufus ile yazdırabilirsiniz

yine de bu işlemleri yaparken nasıl yapıldığına bakın antivirüsün kullanımı vesaire

Bunu ben ilgili videolara forumlara baka baka kendim topladım çıkardım internette daha iyisi yoktur diye düşünüyorum çok sağlamdır demek istediğim.

Ben zaten kuzenimin virüsünü yabancı hizmetleri servisleri ve başlangıç dosyalarından sildim 2 dk lik işlem fakat acaba virüs kaldı mı? Diye böyle bir işin içine girdik sonra.

Arkadaşın dediği gibi .exe ile oluyor bende aynı şeyi yaşadım .exe çalıştırdığımda bütün çerezlerimi ve hesaplarımı patlatmıştı şahıs fakat şifrelerini değiştirmekle uğraşmadı.

DC hesabı çok umrumda değil ancak bilgisayarda şifreler falan var o yüzden endişelendim.
Tek yapabildiği DC'den mesaj atmaksa sıkıntı yok.

Geçmiş olsun tekrardan aynı şeyi Steam üzerinden yaşadım şahıs Moskova üzerinden hesabıma girmiş ve insanlara 50 dolar reklamı gönderip link atmış.

Arkadaşın dediği gibi .exe ile oluyor bende aynı şeyi yaşadım .exe çalıştırdığımda bütün çerezlerimi ve hesaplarımı patlatmıştı şahıs fakat şifrelerini değiştirmekle uğraşmadı.
sizin konunuza mesaj atanda bendim :D

DC hesabı çok umrumda değil ancak bilgisayarda şifreler falan var o yüzden endişelendim.
Tek yapabildiği DC'den mesaj atmaksa sıkıntı yok.
sıkıntı yok olurmu kardeşim temizle bunları
ve tabiki daha ne olur bilmem anlayamayız zaten

ayrıca oyun oynuyorsanız performansı falan düşüren şeyler zaten virüsler
internetide yavaşlatır

New York yazıyor. Çözmüşsünüz galiba ama güncel durum nedir?
Tarama yaptım BitTorrent dışında bir şey çıkmadı, şifre değiştirip tüm cihazlardan çıkış yaptım.

Şimdilik çözüldü gibi, cevap yazan herkese için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı