Discord'dan T.C. Kimlik numaramı buldular

Selam Discord'dan bir arkadaşa oyun hesabı satıyordum güvenlik için numaramı istedi ben verdim. Sonra ismimden T.C. Vs buldular. Ben yaşı ve yaşadığım yeri sallamıştım ama isim ve numara doğruydu T.C.'den pek bir şey olmayacağını biliyorum da numaradan falan sorun olur mu? İhbar atacağız falan diyordu.
Şu sıralar herkes birbirinin numarasını adını ev adresini vs. bulabiliyorlar fazla endişe etmeyin. Zaten en kötü veletin tekidir hekırcılık oynuyordur evinde. Tc ile ne yapacakmış, e okuluna falan mı girecekmiş fazla da endişe etmeyin evinize sahte ihbar gelse de masum olduğunuz çabuk anlaşılır.

Şu sıralar herkes birbirinin numarasını adını ev adresini vs. bulabiliyorlar fazla endişe etmeyin. Zaten en kötü veletin tekidir hekırcılık oynuyordur evinde. Tc ile ne yapacakmış, e okuluna falan mı girecekmiş fazla da endişe etmeyin evinize sahte ihbar gelse de masum olduğunuz çabuk anlaşılır.
Ayrıyetten sadece siz değil bir sürü insan bunu yaşıyor. Bunun sorumlusu devletin ta kendisidir. Bidahakine güvendiğiniz kişiler ya da yakın arkadaşlarınız dışında kişilere kişisel bilgilerinizi vermeyin, internetteki herkese de güvenmeyin.

Selam Discord'dan bir arkadaşa oyun hesabı satıyordum güvenlik için numaramı istedi ben verdim. Sonra ismimden T.C. Vs buldular. Ben yaşı ve yaşadığım yeri sallamıştım ama isim ve numara doğruydu T.C.'den pek bir şey olmayacağını biliyorum da numaradan falan sorun olur mu? İhbar atacağız falan diyordu.
Hocam panelden bulmuşlardır. Dikkat et evine tonla yemek söylerler kim olduğunu anlamazsın. EGM ye ihbarda verebilir.Bir an önce polise şikayet et.

Bir bok yapamazlar korkma bir de en fazla iki kez sahte ihbara polis gelecek polisler geldi zaman bir çay koyun anlatın derdinizi sonra ise belki evi ararkar ilkinde ama kısa sürer zaten suç işlememişsen polis sana bir şey yapamaz yapmaz korkma benim de başıma geldi.

Discord ortamında ad soyad kullanmayın böyle şeyler yaşamanız oldukça normal . Discord ortamlarında takılan bir kişinin panel bulması kolay ve sizin vesikalığınızı bile belki çıkartabilirler. telefon numaranızı dahi bulabilirler. Adresinizi de bulabilirler. Tc niz ile foruma katılırlarsa ve illegal işler yaparlarsa sizin başınız yanabilir ancak suçsuzluğunuz ispatlanır ama uğraştırırlar sizi. Hatta sahte ihbar verebilirler eğer böyle bişey yaparlarsa evinize polis fln gönderirler canınızı bu durum çok sıkar discorddakiler ümit özdağ'nın numarasını dahi bulup aradılar. Discord ortamlarında takılan biri olarak söylüyorum ben bile artık kendi ismimi kullanmıyorum kendini havalı sanan aptallar tehdit ediyolar benide ve bi kişi özelden benim tcmi atmıştı ancak bu kişilere herhangi bir ceza verilmiyor sanırım herkesde var ve hemen hemen her sene 2015'ten bu yana bilgiler çalınıyor ve bu durum oldukça tehlikeli hale geldi.

Hocam Tcden pek bişi olmaz diyordu çok kişi pek birşey olur mu ?
biraz başınızı ağrıtabilir pek bişey olcağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı