Discord'dan virüs bulaşabilir mi?

Discord'dan virüs bulaşma ihtimali var mıdır? Gönderilen fotoğraf benzeri verilerde virüs varsa, indirilmedikçe sisteme sızabilir mi? Kısacası tanımadığımız insanlardan gelen Discord server bağlantıları, tehlike içeriyor olabilir mi? Bir servera katılıp, herhangi bir şey indirmedikçe tehlikede sayılır mıyız? Belki garip gelir ama Discord server linkleri, virüs içerebilir mi?

Yanlış bir linke tıklarsan ya da bir dosya indirirsen evet. O yüzden virüs olmadığından emin olmaya çalış ve güvenmediğin linklere tıklama.

Yanlış bir linke tıklarsan ya da bir dosya indirirsen evet. O yüzden virüs olmadığından emin olmaya çalış ve güvenmediğin linklere tıklama.

Kankam soruyu yanlış anladın örneğin birisi Discord'a resim veya video yükledi ben videoyu izlersem veyahut o resmi yakınlaştırısam rat bulaşırmı indirip açmadığım halde.

Kankam soruyu yanlış anladın örneğin birisi Discord'a resim veya video yükledi ben videoyu izlersem veyahut o resmi yakınlaştırısam rat bulaşırmı indirip açmadığım halde.

Hayır yanlış anlamadım. Verdiğim cevabı dikkatli okursanız ben nasıl bulaşabileceğini söylemişim zaten. Yani buradan herhangi bir fotoyu yakınlaştırırsan ya da video izlersen virüs bulaşmayacağı anlaşılıyor zaten.

Geri
Yukarı