Discord'un Spyware olabileceği iddiası

Hangi ayarı kapatıyoruz hocam? Kapatayım hemen.

Ayarlar, Gizlilik ve Güvenlik kategorisinde en alta inin ve oradaki bilgi toplama seçeneklerini kapatın.

Emin olamayız. Kapalı kaynak kodlu bir programda o ayarı kapatmak bir işe yaramaz, kapatmış gözükebilir bile.

Girmeme rağmen bir şey olmadı :ROFL:

Tabi ki bazı bilgileri toplayıp toplamadığını bilemeyiz. Araştıranlar, sonunu da getirecektir elbet. O zaman görüşeceğiz Discord'la.

Günümüzde neredeyse tüm yazılımlar bilgi toplar istisnalar hariç.

Hepsinin spywarevari özelliği bulunuyor.

Kullandığın donanımda bile donanımsal backdoor varken bu tarz mevzuları kafaya takmak biraz garip geliyor bana. Çok önemli bilgin varsa zaten Discord kullanma. İnsanlar internette neyi paylaşıp neyi paylaşmamalarını gerektiğini anladıkları anda bu büyük denklem çözülecek zaten.

Benzer hizmetlerden bir farkını göremedim ben. Verinin her koşulda toplanıp yalnızca paylaşma izninin kullanıcıdan alındığını yazmış. Videodaki önem arz eden tek bölüm bu, o da üstünkörü geçilmiş.

Capture2.PNG

Pek sıkıntı değil bence. Neredeyse her uygulamada var bu.

Telefon numarası konusuna gelince, ben girdim telefon numaramı ama ben Whatsapp uygulamasına da telefon numaramı girdim. Yanlış düşünüyor olabilirim ama ben bir fark göremiyorum ikisi arasında.

Bu verileri birçok sosyal medya uygulaması zaten çekiyor. Eğer gizlilik hüü diyorsanız alın Matrix kullanın.
Mesajlarınızın hiçbiri tutulmuyor ve uçtan uca şifreleme var. Veri de toplanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı