Discovery 2 arka kamera çalışmama sorunu

furkanaga01

Kilopat
Daha fazla  
Kamerayi açtığımızda direkt ön kamerayı gösteriyor ve arka kameraya geçiş yapmiyor. Normalde sol üst köşede kamera yönü degistirme ikonu var o da yok oluyor. Telefonun orijinal el lambası uygulamasi var flaş için o ikona bastığında uygulama açılmıyor flaş yanmiyor. Fabrika ayarlarına döndü hard format yedi fakat durum aynı. Bazen kapatıp açtığında sorunsuz çalışıyor. Bir süre sonra tekrar aynı sorun meydana geliyor. NOT: Discovery almayın.
IMG_20170322_073621.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok insanda bu sorunun olduğunu okumuştum. Yakın bir arkadaşım da bu problemi yaşamıştı sorunu telefona duvara fırlatarak çözdü :) Aman imkanın yoksa yeni telefon almaya yapma öyle şeyler. Şaka bir yana gerçekten GM'den uzak durun arkadaşlar, servise yolluyorsunuz değişen bir şey olmuyor. Para kaybı gözlemlediğim kadarıyla.

Kamerayi açtığımızda direkt ön kamerayı gösteriyor ve arka kameraya geçiş yapmiyor. Normalde sol üst köşede kamera yönü degistirme ikonu var o da yok oluyor. Telefonun orijinal el lambası uygulamasi var flaş için o ikona bastığında uygulama açılmıyor flaş yanmiyor. Fabrika ayarlarına döndü hard format yedi fakat durum aynı. Bazen kapatıp açtığında sorunsuz çalışıyor. Bir süre sonra tekrar aynı sorun meydana geliyor. NOT: Discovery almayın.
Eki Görüntüle 222448
Anlattıklarına göre arka kameranın bağlantısında temassızlık oluyor. Fotoğraftaki bağlantı noktaları oksitlenme veya gevşeme sebebiyle temas etmiyordur.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    5,5 KB · Görüntüleme: 292
Bende şuan 4 GB olan ilk modelini kullanıyorum. Tam bir donma makinesi :) Faceye giriyorum tel reset atıyor. (tahminim depolama alanı az diye). Oysa sadece Clash oyunu var başka yok, face, insta falan var. Ona rağmen tel donukluyor. Kamera da pembeleşme sorunu vardı bende yolladım değiştirdiler ama gene aynı anlamadım gitti. 3 buçuk senedir kullanıyorum artık değiştirme vakti geldi.

telefonu tamamen soktum ve tekrar birlestirdim. baglantilarinda temassizlik yoktu yinede cikarip tekrar taktim sıkıca. ama sonuç ayni arka kamera ve flaş çalışmıyor. el feneri uygulamalari da orjinal gelen uygula hic açılmıyor diger indirilen de açıldı gosteriyor flaş yanmiyor

telefonu tamamen soktum ve tekrar birlestirdim. baglantilarinda temassizlik yoktu yinede cikarip tekrar taktim sıkıca. ama sonuç ayni arka kamera ve flaş çalışmıyor. el feneri uygulamalari da orjinal gelen uygula hic açılmıyor diger indirilen de açıldı gosteriyor flaş yanmiyor
Orjinal yazılımını yükleyin, düzelmezse kamerayı değiştirin.

orjinal işletim sistemi diyorsunuz galiba. ona yani orjinaline nasıl ulaşıp indirebilirim. indirme linki verirmisin. telefona bugun root da yaptim

orjinal işletim sistemi diyorsunuz galiba. ona yani orjinaline nasıl ulaşıp indirebilirim. indirme linki verirmisin. telefona bugun root da yaptim
Discovery 2 adı altında satılan birkaç model var, size kafama göre link veremem orjinali MT6592 işlemcili bunun birde aynı işlemcili Plus modeli var. Ayrıca MT6582 işlemcili birde Çin çakması var. Yani size link atabilmem için bana tam modelinizi söylemeniz gerekli.

modelini işlemcisi ni resim olarak atiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2017-03-30-12-36-48.png
    Screenshot_2017-03-30-12-36-48.png
    72 KB · Görüntüleme: 334
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı