Discrord'daki kişiler bana zarar verebilir mi?

Arkadaşlar ben rastgele bir sunucuda insanlarla sohbet edip oyun oynuyorum. Oynadığım kişilerin bana herhangi bir zararı olabilir mi?
(Mesela kötü bir insan bana zarar verebilir mi?)

Eğer bedava Discord Nitro gen. Vereceğini söylerse hemen engelle ya da eğer bir dosya gönderirse tokenini çalarlar çok dikkatli ol zamanında az yapmadım bu işi :D

Arkadaşlar ben rastgele bir sunucuda insanlarla sohbet edip oyun oynuyorum. Oynadığım kişilerin bana herhangi bir zararı olabilir mi?
(Mesela kötü bir insan bana zarar verebilir mi?)

Sorunu tam anlayamadık ama virüsden bahsediyorsun veya hacker olaylarından.
Tanımadığınız biri size program veya link atarsa tavsiyem açmayın virüs bulaştırabilir evet,özel bilgilerinizi asla paylaşmayın adres, kart, telefon numarası vs. İstersenizde ayarlardan arkadaş olmayan kullanıcılardan gelen mesajları yoksay seçeneğini işaretleyebilirsiniz bu sayede arkadaş olmadan kimse size yazı yazamaz.

Küfürlü ortamlarda bulunursan fiziksel değil psikolojik olarak zarar görebilirsin. Kötü arkadaş ortamı gibi düşün, sana fiziksel zarar vermediler diye zararsız zannedersin.

Size dosya gönderirlerse indirmeyin. Bilgilerinizi paylaşmayın. Sadece oyun oynayın. Manevi olarak küfür edebilirler. Linç edebilirler. O zaman küfür edenleri engelleyin ve sunucudan ayrılın. Fiziksel olarak ise zor.

Geri
Yukarı