Dishonored oynarken sistem kendini kapatıyor

krekeas

Centipat
Daha fazla  
Dishonored orijinal bu arada Steam'den oynuyorum. 9.saate kadar neredeyse hiçbir şey yoktu ama artik 10 dakikada bir PC kendini kapatıyor. Aşırı isinmadan olabilir diye düşünüyorum, laptopumum içini açıp temizleyeceğim simdi ve fandan ses gelmiyor. Normalde yüksek olmasa da hafif bir ses gelirdi ama simdi hiç ses gelmiyor çalışmıyor olabilir mi acaba, ondan dolayı isinip kapanabilir mi nasıl düzeltilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dishonored orijinal bu arada Steam'den oynuyorum. 9.saate kadar neredeyse hiçbir şey yoktu ama artik 10 dakikada bir PC kendini kapatıyor. Aşırı isinmadan olabilir diye düşünüyorum, laptopumum içini açıp temizleyeceğim simdi ve fandan ses gelmiyor. Normalde yüksek olmasa da hafif bir ses gelirdi ama simdi hiç ses gelmiyor çalışmıyor olabilir mi acaba, ondan dolayı isinip kapanabilir mi nasıl düzeltilir? Şimdiden teşekkürler.
İşlemci aşırı ısındığı için bilgisayar kendi kendini kapatıyordur. Oynarken HW Info ya da Argus Monitor ile bi kontrol etmeyi dene. Zaten işlemci uzun süreler 100+ derece görüyorsa, problemin kaynağını bulmuşsun demektir.

Valorant oynarken MSI fbdan baktim CPU1 CPU2 falan 5'e kadar falan gidiyordu böyle sayılar ve 100 derceyi görüyordu ama kapanma yoktu simdi içini açıp temizlemeye çalışacağım.

Açtım PC'yi fanı falan temizledim üstündeki bloğu temizledim. Simdi fan çalışıyor ses çıkıyor hafif rahatsiz etmeyecek sekilde veya Valorant da 100 derece yerine 85 dereceye düştü. Dishonored da deniyemiyorum şu an ama büyük ihtimalle atmaz diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı