Dişim Çok Kötü Oldu!

Alp34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ön iki dişimin hemen yanındaki diş önceden beri sallanıyordu şimdi tak etti kanadı biraz çok fena sallanmaya başladı eğer o giderse çok fena rezil olurum bir gülsem dişsiz gözükürüm. N'apacam arkadaşlar onun yerine diş çıkar mı acaba? Yaşım da 15 oldu ama of lütfen bir bileniniz var mı?

Birazdan babam gelecek dişçiye götürür, dişçi yerine takabilir mi? Arkadaşlar durumum vasat lütfen bir yardım edin! :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşen diş geri çıkmıyor ama eğer onlar süt dişiyse acil doktora gitmen lazım, belki doktor müdahelesiyle bir şeyler yapılabilir.

Şunları da ekleyeyim kanamıyor şu anda fakat bende bu dişler hep geç çıkıyor. Mesela ön iki dişimin solundaki diş şuan üst üste iki tane. Süt dişi sallanıyor o düşecek, bu şimdiki sallananda ön iki dişin sağındaki. İnşallah süt dişidir yenisi çıkar. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir diş merkezine gidin. Bir cihaz ile dişlerinizi filmini çekerler, anında LCD ekrana yansıtırlar.
Nerede hangi diş var, yeni diş geliyor mu ? Hepsinin cevabını bulmuş olursunuz.

Altında diş olmadığı halde sallanmıyordur inşallah. Öyleyse diş etinize de bir bakarlar.
Şakaya gelmez, dişler çok önemlidir. Zamanında dişçiye gidip diş kaybı yaşamamak lazım.

Benim dislerimin de filmini cekip, yansitmislardi. Sagolsunlar ondeki 4 disimin her tarafinin curuk oldugundan dolayi buyuk bir sorun teskil edebilecegini soylediler. Sen de en kisa surede bir dis merkezine gitmelisin.

Bana gelince, sonuc ne mi oldu? Ondeki 4 disin curuklerini temizleyip minik hale getirdiler. Ardindan porselen dis taktilar. Tabi cektigim agrilari soylemeye gerek yok. Bir kez daha anlamistim disin onemini, tabi cok gec olmustu.

Not: Megersem kanal tedavisi yapmislar. Gerci ne oldugunu hala bilmiyorum. :)

Arkadaşlar babam geldi çıkarabilirsin onu arkadan ittirmiştir dedi. Bende şimdi çıkardım kanaması durdu çıkardığım yerde küçük bir parça var. Bu gerçekten ittirmişmidir, yoksa çıkardığım dişin kırık parçası mıdır? Bunu nasıl anlarım ? :(

İttirmiştir dediği süt dişini kast ediyorsa yanlış diyor :) Çıkardığında kanama durur çünkü dilin devamlı ona takılıyordu ve kanatıyordun. Eğer hala dibinden diş geleceğine inanıyorsan çıkardığın dişin şekline bak eğer kök veya 3 veya 2 tane kökü varsa kırık değildir ve dibinden diş gelmez.
Gomuk-Dis-dentist-187.jpg

Burada gördüğün gibi 2 ve 3 köklü olabiliyor genelde ön dişler 2 ve 1 kök olur.

Sallanan diş tek parça halinde çıkar zaten, kırılma imkanı pek yok açıkçası.
Altından yeni bir diş geliyordur inşallah.

İşinizi şansa bırakmamak için 5 dk gidip röntgen cihazları ile kontrol ettirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı