Disiplin Cezası Nedir ?

NumberOneLorD

Hectopat
Daha fazla  
Bugün İngilizce sınavında arkadaşım Whatsapp'tan bana sınav kağıdını yolladı. Ben de ona cevapları yazdım ve diğer grupta olan arkadaşım yakalandı. Disiplinden ne gibi bir ceza alırım? Daha ilk disiplin suçum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim normal sınavda kopya çekmek felan en fazla ikinizde kağıdını alırlar ama durum sınav sorularını dagıtmak ise... Saglam Bir ceza alırsın kusura bakmada.

Kınama ile geçiştirirler. Okullarda çok oluyor böyle durumlar. Ha, bir de büyük ihtimalle hocanın sana olan güveni sarsılmıştır.

Okula bağlı bu durum. Biraz kızıp bırakabilirler, kınama falan da verebilirler. Hoca ile konuşun düzeltmeye çalışın durumu. Kopya çekmek kötü bir olay. Hadi okulu kopya ile bitirdin. YGS gibi bir sınavda ne yapacaksın ? Onu da kopya ile geçemezsin. Şimdi çalışma alışkanlığını kazanmaz isen işe başlayınca aynı sorun devam eder. İşte başarılı olamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayın disiplin kısmı beni çok ilgilendirmez ama gel sana iki nasihat vereyim:
  • Okulda bu tür kopya çekme olaylarını şikaey ettiğimden dolayı nefret edilen bir öğrenci idim. Ama haksızlığa tahammülüm yoktur. Haksılığı sevmem. Bu yaptığınız doğru bir davranış değil, belirteyim.
  • Bundan daha da önemli olan kopya çektiğiniz ders: İngilizce. Şunu sana rahatlıkla söyleyebilirim ki İngilizce bilmezsen hiçbir alanda kendini mükemmek derecede geliştiremezsin. İngilizce bilmezsen kimyada mükemmel olamazsın çünkü en son gelişmeler İngilizcedir. İngilizce bilmezsen Fizik'te kendini geliştiremezsin çünkü son gelişmeler İngilizce yayınlanır. Teknoloji, bilim, uzay, dünya, evren... Bugün bütün gelişmeler bilim dili olan İngilizce ile yapılmakta ve dünya hiç olmadığı kadar birbiriyle iletişim halinde. Bu yüzden İngilizce dersine önem ver yoksa ileride kafanı duvarlara vurursun.

• Okulda bu tür kopya çekme olaylarını şikayet ettiğimden dolayı nefret edilen bir öğrenci idim. Ama haksızlığa tahammülüm yoktur. Haksızlığı sevmem. Bu yaptığınız doğru bir davranış değil, belirteyim.
Özellikle şu kısım çok hoşuma gitti.(y) Reyiz dediğin böyle olur.:)

Özellikle şu kısım çok hoşuma gitti.(y) Reyiz dediğin böyle olur.:)
Kopya çekene göz yumar isek 3-5 gün sonra elimizden ekmeğimizi alan kişiye de göz yumarız. Haksızlığa bunun gibi olaylarda bile karşı durur isek 3-5 gün sonra hakkımızı yiyen her kişiye karşı dururuz.

Ben daha önce hiç kopya çekmedim. Nasıl böyle bir gaflete düştüm hala bilmiyorum. Bu aradaolayın üstünden 2 gün geçti ama disiplin ile ilgili hiçbir olay olmadı. Hilekârlığa bende karşıyım. Disipline vermiş olsaydı çağırmazlarmıydı müdür yardımcıları falan ? Birde sınav kağıdını atan arkadaşımın annesi okul aile birliği başkanı. Birşey olursa müdür ile konuşacak. Yanlış anlaşıldım galiba sizin tarafından. İyi aksamlar.

Kimsenin ekmeğini çalamam ben ya bu dönem matematik dersimi de düzeltim bir de teşekkür alabilirim ama hocam disipline vermez ise.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı