Disipline gider miyim?

egezztrk

Hectopat
Daha fazla  
8. Sınıf öğrencisiyim. Derse en fazla 10dk geç kaldım ve biraz derste güldüğüm için hoca 9 kişiye ben de dahil tutanak yazdı. Tutanak yazmadan önce 2 hoca gelip bize “derste ………. Yaptım, bir daha yapmayacağıma dair söz veriyorum.” Yazan bir kağıt doldurmamızı istediler. Bu olay 4 hafta önce oldu fakat kimse bize şu ana kadar disipline gittiniz demedi. Hocalarla aram iyi, disiplin kurulunda olan hocalarlada iyi, hatta bir tanesi beni sever. Disipline gider miyim sicilime işler mi ya da ceza alır mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten hocalarla aranız iyiymiş hocam. Bizim de 3 kişiye tutanak tutuldu ve şu ana kadar bir şey olmadı.

Öyle bir şey söz konusu bile olamaz. Korkutmak amaçlı yazdırmış belli ki o yazsa yollasa disiplin kurulu önemi. Genelde müdür yardımcıları bu işe bakıyordu bizim zamanımızda müdür yardımcısıyla aran iyiyse zaten bir şey olmaz.

Bir şey olacağını sanmıyorum. Siciline de işlemez. Disiplin genellikle öğrencileri korkutma amaçlı söyleniyor.

Bizim ortaokulda da böyle çocuklar vardı tutanak falan her şey yazıldı bir sürü kavga çıktı ama çocuk sadece kendi isteğiyle sınıf değiştirdi :D

Ben 8.sınıftayken sebebini hatırlamıyom ama bizide müdürün odasına aldılar A4 kağıdı verip işte şunu şunu yaptım pişmanım vs. yazdırıp imzalattılar disipline gideceğimizi söylediler ama hiçbir şey olmadı.

8. sınıf öğrencisiyim. Derse en fazla 10dk geç kaldım ve biraz derste güldüğüm için hoca 9 kişiye ben de dahil tutanak yazdı. Tutanak yazmadan önce 2 hoca gelip bize “derste ………. Yaptım, bir daha yapmayacağıma dair söz veriyorum.” yazan bir kağıt doldurmamızı istediler. Bu olay 4 hafta önce oldu fakat kimse bize şu ana kadar disipline gittiniz demedi. Hocalarla aram iyi, disiplin kurulunda olan hocalarlada iyi, hatta bir tanesi beni sever. Disipline gider miyim sicilime işler mi ya da ceza alır mıyım sizce?

Eğer ki disipline gidersen çok ağır bir şey yapmamışsın hattaha hiçbir şey yapmamışsın ama disiplin kurulunun toplanma zamanı var gideceğin zaman sana söylemeleri gerek normalde sicilinede işler ceza alırsan ama ortaokulda eğer ki belli bir süre ceza almassan ya da disiplin kuruluna çıkmazsan ceza yedikten sonra o cezayı geri alabiliyorlar almazlarsada askerlikte ya da iş bulurken çok sıkıntı çekebilirsin zaten son senen biraz disiplin kurulu üyesi olan hocaların gözüne gir derim.

Eğer ki disipline gidersen çok ağır bir şey yapmamışsın hattaha hiçbir şey yapmamışsın ama disiplin kurulunun toplanma zamanı var gideceğin zaman sana söylemeleri gerek normalde sicilinede işler ceza alırsan ama ortaokulda eğer ki belli bir süre ceza almassan ya da disiplin kuruluna çıkmazsan ceza yedikten sonra o cezayı geri alabiliyorlar almazlarsada askerlikte ya da iş bulurken çok sıkıntı çekebilirsin zaten son senen biraz disiplin kurulu üyesi olan hocaların gözüne gir derim.
Toplandılar bir kaç kez. Ama ne çağırdılar, ya da bir haber verdiler. Birşey olacağını sanmıyorum 4 hafta oldu o zamana kadar birşey olacaksa olurdu. Sağ olun cevap verdiğiniz için.

Bence ortaokulda disipline gitmek büyük bir başarı çok sorunlu bir öğrenci, değilsen yazmaz ama birden çok kişiye tutanak yazıldıysa ifadeni alıp salarlar bence.

Geri
Yukarı