Disk 0 ve 1 değiştirmek

Cebrail Aydın

Hectopat
Daha fazla  
2 Adet depolama aygıtı kullanıyorum. 1. aygıt mevcut sistemin kurulu olduğu M.2 slotumdaki XPG Spectrix S40G. 2. aygıt Western Digital WD3200AAJS fakat tüm okuma ve yazma işlemleri 2. aygıt üzerinden gerçekleşiyor sebebiyse disk 0 olarak görüntülenmesi. Bu konu hakkında disk 0 ve 1 arasındaki değişimi nasıl sağlayabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Taşıma sırasındaa.png
    Taşıma sırasındaa.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 67
M.2 olmayan için SATA portunu değiştir öyle dene bir de ...
Bir de SSD'ye kurulu program crack ya da çalışan bir şey virüs dahil olma ihtimaline karşı kontrol edip dosyaları geçici bir yere aktarıp NTFS ile format atıp boşta iken konrtol etmeni öneririm.

M.2 olmayan için SATA portunu değiştir öyle dene bir de ...
Bir de SSD'ye kurulu program crack ya da çalışan bir şey virüs dahil olma ihtimaline karşı kontrol edip dosyaları geçici bir yere aktarıp NTFS ile format atıp boşta iken konrtol etmeni öneririm.

Bir çok farklı yol denedim bunların arasında iki diski de sıfırlayıp desteklenen formatlara dönüştürerek kullanmak bulunan 4 portuda kullanıp çalıştırmayı denemek ve daha sayamacağım aralarında regedit v.s ayarları da bulunan bir çok yöntem denedim fakat bir sonuca ulaşamadım.Sadece m.2 ssd bağlayıp sabit diski çıkarınca disk 0 ssd olarak göründü. Açılış, dosya aktarımı, oyunlar, yayın v.s bir çok alanda performans düşüşü yaşatmasından ötürü ciddi bir sorun haline geldi. Yine de önerin için teşekkürler :)

Bir çok farklı yol denedim bunların arasında iki diski de sıfırlayıp desteklenen formatlara dönüştürerek kullanmak bulunan 4 portuda kullanıp çalıştırmayı denemek ve daha sayamacağım aralarında regedit v.s ayarları da bulunan bir çok yöntem denedim fakat bir sonuca ulaşamadım.Sadece m.2 ssd bağlayıp sabit diski çıkarınca disk 0 ssd olarak göründü. Açılış, dosya aktarımı, oyunlar, yayın v.s bir çok alanda performans düşüşü yaşatmasından ötürü ciddi bir sorun haline geldi. Yine de önerin için teşekkürler :)

Aynı problemi bende yaşıyorum maalesef. Bunların hepsini bende denedim ama maalesef bende çözemedim.

Samsung EVO PLUS 1Tb ssd aldım. ssd disk 0'da olunca boştayken 42-43 derece oluyor.
Ama herhangi bir hdd 2.5 " ssd takınca EVO disk1 disk2 olup boştayken 53-54 dereceyi görüyor.
Performans testinde ssd disk 0 iken 62-63 derece, disk1-2 iken 78-79 dereceleri görüyor.
Yabancı forumlarda insanlar sıcaklığı böyle kabullenmiş ama tesadüfen çözdüm.
Hatta buraya konu olarak açmıştım buda linki...

Aynı problemi bende yaşıyorum maalesef. Bunların hepsini bende denedim ama maalesef bende çözemedim.

Samsung EVO Plus 1TB SSD aldım. SSD disk 0'da olunca boştayken 42-43 derece oluyor.
Ama herhangi bir HDD 2.5 " SSD takınca EVO disk1 disk2 olup boştayken 53-54 dereceyi görüyor.
Performans testinde SSD disk 0 iken 62-63 derece, DISK1-2 iken 78-79 dereceleri görüyor.
Yabancı forumlarda insanlar sıcaklığı böyle kabullenmiş ama tesadüfen çözdüm.
Hatta buraya konu olarak açmıştım bu da linki...

Kanka, geç cevap veriyorum kusura bakma. Benim sorun ısınma değil. İşlemi M.2 SSD değil, 3.5 SATA yapıyor. Sistem SSD üzerinde ama işlemlerde ve sistemde 1. disk 3.5 SATA olarak görüyor. Teşekkürler yine de. :)

Geri
Yukarı