Disk %100 hatası

Ninj4hakan

Decapat
Daha fazla  
Format attık. Parçalarda yeni her şeyi yaptık her güncellemeyi, lakin disk %100 dolu durumda. Windows Search falan kapattim, %1 oldu. PC'yi kapatıp tekrar açtım lakin yine 100 oluyor, 4 kere yaptım düzelmedi.
Ryzen 3 2200G.
8+4 12 GB RAM.
B450M-K Prime.
1 TB HDD.
Arkadaşlar sistem için zaten para harcadım, bir de gidip SSD alamam dediğim gibi donanımsal bir sorun olsa hiç 0'a düşmezdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format attık. Parçalarda yeni her şeyi yaptık her güncellemeyi, lakin disk %100 dolu durumda. Windows Search falan kapattim, %1 oldu. PC'yi kapatıp tekrar açtım lakin yine 100 oluyor, 4 kere yaptım düzelmedi.
Ryzen 3 2200G.
8+4 12 GB RAM.
B450M-K Prime.
1 TB HDD.
Arkadaşlar sistem için zaten para harcadım, bir de gidip SSD alamam dediğim gibi donanımsal bir sorun olsa hiç 0'a düşmezdi.

HDD markası modeli nedir? Eğer 5400RPM gibi hızı ve önbelleği 64'ün altındaysa Windows 7 yap o PC'yi.

Seaget baracuda 1 TB.

Daha şimdi format attım zaten.

Ha kusura bakmayın hocam dikkatlı okumamışım.

Hocam hiç alınmayacak diski almışsınız hayırlı olsun kronik sorunlu HDD'dır kendisi hiç mi gormediniz Seagate baracuda HDD alınmaz diye konuları rehberleri. Kendim WD Blue HDD ile kullanıyorum Windows 10 kasmadan donmadan disk kullanımı hep normal. İnsan bir sorar bu sistemi alacağım bu parca iyi mi kötümü kronik sorunlumu diye.🤣

Hocam hiç alınmayacak diski almışsınız hayırlı olsun kronik sorunlu HDD'dır kendisi hiç mi gormediniz Seagate baracuda HDD alınmaz diye konuları rehberleri. Kendim WD Blue HDD ile kullanıyorum Windows 10 insan bir sorar bu sistemi alacağım bu parca iyi mi kötümü diye.🤣

Kanka ben bunu 5 yıldır kullanıyordum sıkıntı yoktu bugün anakart RAM işlemci ve Power değiştirdim önceki sitlstemden kalma bu arkadaş lakin 5 yıldır hiç sıkıntı çıkarmadı.

Ryzen 3 2200G.
8+4 12 GB RAM.
B450M-K Prime.
1 TB HDD.
HDD'yi Sürücüleri Birleştir ve İyileştir aracıyla defrag edin. Bir diğer ifadesiyle en iyi duruma getirin.

Geri
Yukarı