Disk ayırırken miktar tutmuyor

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
HDD
Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar. Disk ayırma işlemi yapıyorum. C diskinden 180 GB ayırıp yeni disk oluşturmak istiyorum. Ama miktar girdikten sonra "küçülmeden sonraki toplam boyut" kısmı 0 olarak gözüküyor. Bu işlemi yapamama neden oluyor. Açıkçası korkuyorum diske bir problem olacağından. Neyi eksik ya da hatalı yapıyorum?

1650231688330.png

1650231688330.png

Kalan boyut işte o, korkmayın. Ayrıca kullanılabilen küçültme boyutu 6 gb olarak gözüküyor yani en fazla 6 gb küçültebilirsiniz.

Disk yöneticisi bazen böyle sorunlar çıkarabiliyor. Bu gibi durumlarda 3.parti bir disk yönetim programı kullanın.

Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar. Disk ayırma işlemi yapıyorum. C diskinden 180 GB ayırıp yeni disk oluşturmak istiyorum. Ama miktar girdikten sonra "küçülmeden sonraki toplam boyut" kısmı 0 olarak gözüküyor. Bu işlemi yapamama neden oluyor. Açıkçası korkuyorum diske bir problem olacağından. Neyi eksik ya da hatalı yapıyorum?

Eki Görüntüle 1363446

Eki Görüntüle 1363446

O sorun bende de bazen oluyor 150 GB alan varken 50 GB küçültemiyorum. Çözümü biraz zaman ister: Temiz kurulum ile Windows kurmak veya direk sıfırlayabilirsniiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı