Disk biçimlendirmesi sonrası Game Pass oyunu gözükmüyor

Headlake

Hectopat
Daha fazla  
Geçen ay GamePass'ten C diskine Sea of Thieves yüklemiştim. Konumunu E diskine taşıdım. Şimdiye kadar hiçbir sorun olmadan çalışıyordu. Az önce E diskini FAT32'den NTFS olarak değiştirdim. Girmeye çalıştım ama girmedi. Aşağıdaki görseldeki hatayı verdi. Xbox'a girdim. Oyunlarım kısmında gözükmüyordu. Oyunun dosya konumuna girdiğimde 80 GB'lık bir dosya var. Exe'sini buldum fakat "SoTGame.exe.pfıle" olarak adlandırıldığı için açamıyorum. Silip yüklemekten başka çare yok mu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230126_205712.png
    Ekran görüntüsü_20230126_205712.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 19
Geçen ay GamePass'ten C diskine Sea of Thieves yüklemiştim. Konumunu E diskine taşıdım. Şimdiye kadar hiçbir sorun olmadan çalışıyordu. Az önce E diskini FAT32'den NTFS olarak değiştirdim. Girmeye çalıştım ama girmedi. Aşağıdaki görseldeki hatayı verdi. Xbox'a girdim. Oyunlarım kısmında gözükmüyordu. Oyunun dosya konumuna girdiğimde 80 GB'lık bir dosya var. Exe'sini buldum fakat "SoTGame.exe.pfıle" olarak adlandırıldığı için açamıyorum. Silip yüklemekten başka çare yok mu?
Harici diskinize tekrar indirmeyi deneyin. Büyük ihtimalle siz biçimlendirme yapınca bölümün UUID'si değiştiği için bulamamaya başladı. Böyle düzelecektir.

Tamamdır yapacak bir şey yok o zaman. Sağolun.
Yanlış anlaşıldım sanırım. Silmenize gerek yok. Dümdüz üzerine yüklemeyi deneyin. Oyun dosyalarını otomatik olarak bulup tekrar indirmeden çözecektir.

Yanlış anlaşıldım sanırım. Silmenize gerek yok. Dümdüz üzerine yüklemeyi deneyin. Oyun dosyalarını otomatik olarak bulup tekrar indirmeden çözecektir.
Ha evet yanlış anladım kusura bakmayın. Fakat taşıyınca oynayabilmeme rağmen E diskine indirme yapamıyorum. NTFS olmasına rağmen hala Xbox üzerinde FAT32 olarak gözüküyor. Bu da ayrı bir sorun.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230126_213034.png
    Ekran görüntüsü_20230126_213034.png
    53,9 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran görüntüsü_20230126_213120.png
    Ekran görüntüsü_20230126_213120.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 14
Ha evet yanlış anladım kusura bakmayın. Fakat taşıyınca oynayabilmeme rağmen E diskine indirme yapamıyorum. NTFS olmasına rağmen hala Xbox üzerinde FAT32 olarak gözüküyor. Bu da ayrı bir sorun.
Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler > Xbox > Sıfırla
Bu şekilde uygulama verilerini silersiniz (oyunlara bir şey olmaz) ve düzelecektir.
NOT: Büyük ihtimalle hesabınızdan çıkış yapılacak. Şifrenizi bildiğinizden emin olun.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler > Xbox > Sıfırla
Bu şekilde uygulama verilerini silersiniz (oyunlara bir şey olmaz) ve düzelecektir.
NOT: Büyük ihtimalle hesabınızdan çıkış yapılacak. Şifrenizi bildiğinizden emin olun.
Yaptım fakat maalesef yine aynı sorun var.

Yaptım fakat maalesef yine aynı sorun var.
Benim aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef. İsterseniz diğer arkadaşlardan mesaj bekleyin ya da baştan E: diskinize format atıp deneyin. Benden bu kadar.

Geri
Yukarı