Disk birleştirirken genişletme yapılamıyor

Beratacar

Centipat
Daha fazla  
Disk birlestirmek istiyorum. C diskini aktarmak icin D diskinden bir kisim yeri aldim diski kucult dedim ama C'ye.

IMG20220901112107.jpg

Genişletilmiyor yardimci olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
D diski boş alan ile C diskinin arasında kaldığı için olmuyor. Ya yarattığınız boş alanı biçimlendirip D diskindeki her şeyi oraya aktarıp sonrasında D diskini silerek oluşan boş alan ile C diskini genişletebilirsiniz ya da 3. parti bir program kullanabilirsiniz Minitool Partition Wizard gibi.

Yeşil olan kısma sağ tıkla birimi sil sonra C ye gel birimi genişlet aktif mi bak.
aktif gozukmuyor

D diski boş alan ile C diskinin arasında kaldığı için olmuyor. Ya yarattığınız boş alanı biçimlendirip D diskindeki her şeyi oraya aktarıp sonrasında D diskini silerek oluşan boş alan ile C diskini genişletebilirsiniz ya da 3. parti bir program kullanabilirsiniz Minitool Partition Wizard gibi.
d diskine nasil aktarcagimi anlamadim bos alani

aktif gozukmuyor

d diskine nasil aktarcagimi anlamadim bos alani
Yarattığınız boş alana sağ tıklayıp yeni bir bölüm oluşturun ve NTFS olarak biçimlendirin. Windows bu diske otomatik olarak bir harf atar büyük ihtimalle E gibi. Sonrasında bilgisayarım kısmından D diskindeki dosyalarınızı E diskine kopyalayın. Sonrasında disk yöneticisinden D diskini silin. C ile D yan yana oldukları için genişletme yapabileceksiniz.

Geri
Yukarı