Disk birleştirme oyunlara zarar verir mi?

Elensari

Hectopat
HDD aktarım testi yazdığımda böyle bir program çıktı: CrystalDiskMark test sonuçları aşağıda.
C diski.
Read =199.5 mb/s write=182.2 mb/s.

E diski.
Read=125.2 mb/s write 114.3 mb/s.

C'de sistem, E'de oyunlar.(D diski yok.)

C diskini birleştirme yaparım ama E hiç dokunmadım. Acaba E diskini birleştirme yaparsam oyunlara zarar verir mi? İnternet hızım çok iyi değil.

Önerebileceğiniz bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir program kullanmana gerek yok. Windows 10' da disk birleştirme özelliği var zaten. Oyunlara zarar gelir mi derken nasıl bir zarardan bahsediyorsun onu anlamadım ?

Disk birleştirme dediğimiz şey Disk defrag denişen şey. Oyunlara zarar vermez. Diskinizi daha verimli hale getirir. Dosyalara erişim süresini kısaltır.

Bir program kullanmana gerek yok. Windows 10' da disk birleştirme özelliği var zaten. Oyunlara zarar gelir mi derken nasıl bir zarardan bahsediyorsun onu anlamadım ?
Disk birleştirirken bazı dosyaları gösteriyor. Onları sıkıştırma gibi bir işlem yaparsa oyuna zarar verir diye korkuyordum. C yi sürekli disk birleştirme yaparım. %100 disk hatası alıyorum bazen. D şimdi birleştirme yapacağım. Sonuçları burada paylaştırırım.

Program da Auslogics Disk Defrag gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…