Disk birleştirme oyunlara zarar verir mi?

Elensari

Hectopat
HDD aktarım testi yazdığımda böyle bir program çıktı: CrystalDiskMark test sonuçları aşağıda.
C diski.
Read =199.5 mb/s write=182.2 mb/s.

E diski.
Read=125.2 mb/s write 114.3 mb/s.

C'de sistem, E'de oyunlar.(D diski yok.)

C diskini birleştirme yaparım ama E hiç dokunmadım. Acaba E diskini birleştirme yaparsam oyunlara zarar verir mi? İnternet hızım çok iyi değil.

Önerebileceğiniz bir program var mı?

123231.jpg
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir program kullanmana gerek yok. Windows 10' da disk birleştirme özelliği var zaten. Oyunlara zarar gelir mi derken nasıl bir zarardan bahsediyorsun onu anlamadım ?

Bir program kullanmana gerek yok. Windows 10' da disk birleştirme özelliği var zaten. Oyunlara zarar gelir mi derken nasıl bir zarardan bahsediyorsun onu anlamadım ?
Disk birleştirirken bazı dosyaları gösteriyor. Onları sıkıştırma gibi bir işlem yaparsa oyuna zarar verir diye korkuyordum. C yi sürekli disk birleştirme yaparım. %100 disk hatası alıyorum bazen. D şimdi birleştirme yapacağım. Sonuçları burada paylaştırırım.

Program da Auslogics Disk Defrag gibi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı