Disk Birleştirme ve Oluşturma Sorunu

ertugrul k

Kilopat
Arkadaşlara laptopa SSD takıp Windows 10 kurdum ve HDD'de Windows bulunan diski sildim. Amacım arşivim olan diskle birleştirip tek bir disk haline getirmekti fakat diski sildikten sonra birleştiremiyorum. Hata veriyor. Kötü tarafı sildiğim diski yeni birim yapmaya çalışırken de aynı hatayı alıyorum. Lütfen yardım edin.

2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MiniTool Partition Wizard programını kullan. Diskler arası boşlukları kaldırmana gerek kalmaz. Windows üzerinden disk birleştirmeler arada boşluk kalmamak şartıyla yalnızca sol tarafa doğru genişletilir, sağ tarafa doğru küçültülür. Yardıma ihtiyacınız olursa birkaç saat sonra Teamviewer ile bağlanabilirim.
383026
@ertugrul k
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda attığım süreden sonrasını uygulayın. Bu aşamada sürücülere yanlış harflendirme verirseniz verileriniz silenebilir, bunun için dikkatli olmalısınız. Videoda anlatılanları anlayarak yapmaya çalışın.

@ertugrul k
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda attığım süreden sonrasını uygulayın. Bu aşamada sürücülere yanlış harflendirme verirseniz verileriniz silenebilir, bunun için dikkatli olmalısınız. Videoda anlatılanları anlayarak yapmaya çalışın.
Harflendirmeyi nasıl yapmam gerekiyor? Disk seçerken SSD seçmen gerekiyor değil mi?

Windows hangi diskten başlıyorsa onun harfini vereceksin. MBR için ayrı disk bölümü olması lazım 100-200 MB arası ayrılmamış alan olması şart.
Diski farklı bir bilgisayara bağlama ihtimalin var mı? Bağlanıp bakayım böyle çok uğraşırsın.
Öyle bir bölüm gözükmüyor. Bunlardan hangisini seçeceğimi bilemedim. Birde ben bunlar olmaz ise SSD ye baştan format atsam düzelir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20190405_193029982.jpg
    IMG_20190405_193029982.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 54
Ohoo ne var ne yok silmişsin sen kardeşim 😀. Evet format at hiç uğraşma. Bir daha şu gereksiz bu gereksiz diyerek diskleri silme onlar başlatma kurtarma bölümleri oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı