Disk birleştirme yapılmıyor

• Konuyu başlatan adaca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 379

adaca

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Eski dizüstü bilgisayarımdan söktüğüm hard disk için hard disk kutusu aldım. Toplam 750 GB gibi bir boyutu var hard diskimin. İçinde Windows olan kısmı sildim. Disk birleştirme yapmak ve C ile D sürücülerini birleştirmek istiyorum fakat aldığım bir hata var. İlk fotoğrafta gördüğünüz gibi 800 MB ve 177,90 GB ayrılmamış alanı 519,83 GB olan bölümle birleştirmek istiyorum. Fakat birimi genişlet dediğim zaman 2. fotoğrafta görülen disk yönetimi uyarısı çıkıyor. Evet dediğim zaman ise "bu işlem nesne tarafından desteklenmiyor." hatası alıyorum. Yani anlayacağınız disk birleştirme işi yapamıyorum. CMD komutunda bir ekran açıp kurtarma alanlarını silmiştim ama birleştirme yapamadım. Nerede hata yapıyorum veya yanlış bir işlem mi yaptım bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    110,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.jpg
    2.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 35
  • 3.jpg
    3.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Disk Yönetimi üzerinden yapamıyorum. Çünkü ben de her seferinde aynı hatayı alıyorum. Bir Windows kurulum USB'si oluşturun. Windows yüklemek için disk seçimi bölümüne kadar gelin. Ve silmek istediğiniz bölümleri silin. Sakın ana diskinizden bir bölüm silmeyin! Sonrasında kurulumu kapatıp bilgisayarı açın. Disk yönetimine gelin. Bütünleşmiş bir şekilde 2. diskinizi göreceksiniz. Sağ tık yeni basit birim deyin. Ve işlem tamam.

Geri
Yukarı