Disk birleştirmede dosyalar silinir mi?

Shiva001

Hectopat
Daha fazla  
Diskimi hızlandırmak istiyorum ve nasıl hızlandırırım diye arattım disk birleştirme çıktı karşıma. Bu işlemde dosyalar silinir mi?

Yanlış olmasın ama SSD de birleştirmeye ihtiyaç yok diye biliyorum. Ama HDD ise mutlaka yapın. Dosyalar silinmez.

"Sürücüleri birleştir ve iyileştir" kısmı SSD'lere TRIM işlemi uyguluyor. Harddiskler ile aynı işlem yapılmıyor.

1622410252644.png

Samsung Magician yazılımının "Optimize Drives" kısmının bizi "Sürücüleri birleştir ve iyileştir" penceresine yönlendirmesi bunu kanıtlar nitelikte.

1622410371382.png

"Sürücüleri birleştir ve iyileştir" kısmındaki ayarları varsayılan olarak bırakın.

Merak ettim Ben şuan Hdd kullanıyorum ama SSD neden birleştirme yapmak iyi değil ki?
Bilginizi paylaşır mısınız yani bir bilimsel açıklaması falan gibi hani
Sürücünün ömrünü azaltabilir. Aşınma dengeleme teknolojisi, sürücünün tutarlı ömrünü sağlamak için verileri bilerek "parçalar".
SSD'ler tüm sürücünün etrafına yaymak için verileri amaçlı olarak parçalamaktadır. Ayrıca, SSD'leri birleştirmek istemezsiniz, çünkü yalnızca verileri etrafa yayma amacını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm fazladan yazmalar da daha hızlı aşınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı