Disk Boot faılure, insert System disk and press enter hatası

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Az önce HDD çıkartıp SSD taktım ve şu anda ışletim sistemini kurmadım fakat başlıktaki hatayı veriyor bu normal mi, yanı sistemi kurduktan sonra bu hata çözülür mü?

Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz. Tam anlamıyla hata sayılmaz Boot menüsüne giremiyor musunuz?

Çözülür. USB ya da kurulum medyası ile bilgisayarı başlatıp SSD diskinize kurulum yapınca sistem SSD'den başlayacaktıt.

Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz. Tam anlamıyla hata sayılmaz Boot menüsüne giremiyor musunuz?
Dedigim gibi SSD'yi taktım hiç BOOT menüsüne dahi girmedim içinde ışletim sistemi kurulu da değil. İşletim sistemini kurmadım diye mi bu hatayı alıyorum yoksa başka bir şey mi var? Bu arada SSD dördüncü sırada.

Dedigim gibi SSD'yi taktım hiç Boot menüsüne dahi girmedim içinde ışletim sistemi kurulu da değil. İşletim sistemini kurmadım diye mi bu hatayı alıyorum yoksa başka bir şey mi var? Bu arada SSD dördüncü sırada.

Sistem diski olmadığı için böyle bir uyarı veriyor. Anladığım kadarıyla PC güç verince
"Insert System disk and press enter " bu yazı geliyorsa Boot menüsüne girmeniz ve işletim sistemi kurmanız lazım.

Hocam imzanızdaki söz ne anlama geliyor.
Ne kadar bilsek de bildiğimizin dışında kalan alandaki ufak ve farklı bir bilgi bizim geçmişte öğrendiğimiz tüm bilgileri bir anda hatalı konumuna düşürebilir. Bu sebeple şu anki bilgimiz ne kadar fazla tecrübe ile elde edilmiş olursa olsun, gerçek ile irtibatı bizizdir ve insan bildiğinin doğruluğuna inanmaya yatkındır.

Normalde konu ile alakasız diye yazmayacaktım ama konu sahibinin derdinin çözülmesinden ötürü cevap vereyim dedim. Umarım gereksiz mesaj olarak değerlendirilmez.

Geri
Yukarı