Disk gereğinden fazla dolu görünüyor

Jül Seazer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Windows 10 Pro işletim sistemine sahibim, bilgisayarımı 4 yıldır falan kullanıyorum. 1TB depolama alanım var, oyun olarak da ufak çaplı maksimum 200GB yer kaplayacak oyunlar var fakat depolama alanım neredeyse tükenmiş. 80GB boş alan gözüküyordu. Disk temizleme, appdata klasörleri, indirilenler dahil her şeyi temizledim. Gözden geçirdim ama hala gereksiz bir doluluk var. Bilgisayarın kendi depolama ayarlarını kontrol ettim, fotoğraf video vs. yok. Bir türlü çözemediğim, anlayamadığım, bilgisayarın da göremediği 200-300GB gereksiz bir doluluk var. Bunun neye dayandığını nasıl çözebilirim ya da önerebileceğiniz uygulama var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu durumda sorunu bulmak için C diskine girip oradaki klasörlerin boyutlarına tek tek bakıyorum, an büyük klasör atıyorum Users klasörü ise bu sefer ona girip bakıyorum böyle böyle alanı daraltıp neden kaynaklandığını buluyorum sizde deneyebilirsiniz, tabii bunları bulmak için programlar falanda var ama ben onlarla uğraşmayı sevmediğimden ve hızlı olması açısından böyle yapardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı