"Disk hataları onarılıyor" uyarısı

Ne tesadüf şu an bende de aynı hata var format USB'im hazır 1 saatten fazla sürerse format atacağım.
2 saattir bitmedi bende normal mi?

Son düzenleme:
HDD ya da işletim sistemi öbür tarafa göçmüş, helvasını yapın burya dağıtın.
hocam şuanda açıldı pc bi sıkıntı yok gibi gözüküyor hdd ölse çalışırmıydı pc sizce
Hocam hangi kısımda çıkıyor ? İşletim sisteminiz nedir ? Bu sorularınıda belirtseydiniz daha iyi olurmuş
hocam açılırken windows logosu altında yazıyor
işletim sistemi windows

hocam şuanda açıldı pc bi sıkıntı yok gibi gözüküyor hdd ölse çalışırmıydı pc sizce

hocam açılırken windows logosu altında yazıyor
işletim sistemi windows
Hocam açıldıysa iyi. Uzun sürmesi normaldir büyük ihtimalle. Hard Sisk Sentinel programı ile diskin sağlığını kontrol eder misiniz ? Eğer %75 gibi yerlerde ise disk kapıyı çekip gidecektir yakında.

PC otomatik hata algılayıp CHKDSK yapmış olmalı. Yine de önemli verilerini bu bilgisayarda tutmayın. En son rahmetli diskim de bilgisayarda böyle hatalar vermişti. HD Tune Error Scan yapabilirsin bad sector var mı diye. Bir de Crystal Disk İnfo'dan SMART değerlerine bakabilirsiniz.
(Aşağıdaki işlem CHKDSK oluyor.)

Dosya Ekleri

• Stop-fixing-C-stage-1.png
    Stop-fixing-C-stage-1.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 325
"Disk hataları onarılıyor. Tamamlanması bir saatten fazla surebilir" yazısı çıkıyor açılırken. Sorun nedir?
Diskte sorun olduğu anlamına geliyor veya Windows dosyaları bozulduğu için.

1 saatten fazla sürüyorsa diskte arıza var demek.
HD Tune indirip error scan testi yapıp sonuçları paylaşın ayrıca quick scan açmayın.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı