Disk hızı indirme hızını etkiler mi?

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
SSD veya HDD modeli
WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Anakart
Gigabyte B450M S2H
Arkadaşlar şu an Dark Souls 3 indiriyorum. İndirme hızı 2.8mb/s disk kullanımı 3mb/s. internetim 24Mbps, altyapım 60Mbps destekliyor. İleride hızı daha yüksek bir internete geçince mesela indirme hızı 5.8mb/s olsa disk kullanımı yine 3mb/s olarak mı kalır? Yoksa O'da 5.8-6mb/s olur mu? Bir de disk kullanımının en üst seviyesi buysa (3mb/s) ben 5.8mb/s olarak indirme yapsam da maksimum indirme hızı 3mb/s mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kullanımı o an bilgisayarı kullanma yoğunluğuna göre de değişebilir, çok değişken bir parametredir ama en kötü HDD bile saniyede 60 MB garanti yazabilir.

Kısa cevap: Diskiniz indirme hızınızı kısıtlamaz.

Teorik olarak disk kullanımınızın en üst seviyesi bulmanız biraz zor. Bazı oyunlar sıkıştırılmış olarak indiriliyor ve dolayısıyla internet ve disk kullanımınız aynı olmuyor. AMA bu durumun sorun oluşturması için yaklaşık 200 Mbps üstünde bir internete ihtiyacınız var.

Disk hızı indirme hızını kısıtlar.
1000 Mbps internetim ile Steam üzerinden HDD'ye oyun yüklerken disk hızı 5 mb/s olunca indirme hızı 5 mb/s'yi geçemiyor. Yani indirme hızı, disk hızından daha yüksek değere çıkamıyor.

Geri
Yukarı