Disk I/0 error Replace the disk, and then press any key

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sana onu mu kullan dedim? Gidip Lili'yi nasıl buluyorsunuz anlamadım. Linux live çalışan bir sistemden bahsediyorum. Linux işletim sistemlerinden Live çalışan bir iso bul(Gpardted gibi) onunla Universal usb creator ile yazdır ve aç. Sonra diski sil NTFS'ye dönüştür.
Sonra Windows 8.1 usb bootable et ve dene.

Disk I/O hatası almadım bugun nerede ise hiç ''reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key'' hatası veriyor acaba diyorum hdd'mi bozuk ?
Hdd'yi kutusuyla göndermedi vatan balonlu naylonun içinde idi, geri iade edilmiş ürünümü gönderdiler acaba.
Herneyse yardımların için teşekkürler @Murat5038

Boot sırasından 1. HDD olarak seç (İşletim sistemi kuracağın diski).
O hata ondan çıkıyor. Dediğimi yaptın mı?
Dediklerinizi uyguladım ''a disk read error occurred'' böyle bir hata veriyor gelişme olduğu için sevindim şahsen. İlk defa başka bir hata verdi.
Recep Baltaş çözümünü bir konuda açıklamış ama biosumda ''Standart CMOS Features'' diye bir bölüm yok o yüzden size başvuruyorum nasıl çözeceğim ? :D

Anakart modelini bilmeden o bölümü veremem. Ayrıca o hata bozuk HDD'den de çıkar. Hirenboot ile yap diyeceğim de onu yapamayan dediğimi hiç yapamaz :) Neyse Anakart modeli ver bakalım. Biostan resimler verseydin daha yararlı olurdu.

Resim bilgi vermeden yardım istiyorsunuz forumdaki çoğu kişi sizin gibi bundna çözüm uzuyor yada çözülmüyor ancak hala anlamış değil/değilsiniz.

Asus m5a97 r2.0 anakart-Wd Caviar Blue 1tb.
Abimin bilgisayarcı bir arkadaşı aldı götürdü kasayı. Sorun çözülene kadar onda sorumluluk, yepyeni hdd nasıl bozuk olabiliyor oda ilginç bir soru. Neden kutusunda göndermezsinde, balonlu naylon içine sarıp karton kutuda gönderirsin bilmek istiyorum Vatan computer.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce f5 yap yes tıkla.
Biosda Advanced bölümünden, Sata configuration bölümüne gir. SB sata configuration'a gir.
crosshair-v-formula-bios-8.jpg

Burada:
On chip sata channel: enable olsun.
Sata Port 1/4: AHCI olsun.
Sata Port 5/6: AHCI olsun.
Smart status : Disabled olsun.

Boot menüsüne gelip şunları yap:

bootorder2.jpg

Boot option priorities kısmından:
Boot option 1 : HDD veya SSD (Sistem kurulu olan veya kurulacak olan, HDD veya SSD.) seçili olsun.
Boot option 2: CD/DVD veya varsa, 2. HDD veya SSD.

Bunları yaptıktan sonra F10 yapıp çıkabilirsin.

Konuyu kilitleyebilirsin güzel moderatörüm yemin ediyorum ağırlık kalktı içimden. Gtx 770'i sonunda test etme fırsatım olacak, bilgisayarcılara duyduğum nefret azaldı bu adam sayesinde..
Hocam gtx 650 ve üstü kartlar için oyun veriliyordu geçen aylarda, hala devam ediyorsa o uygulama ben nasıl alabilirim bu ayki oyunu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı