Disk klonlama sonrası boot önceliğini HDD'den SSD'ye geçirilmiyor

Yer
Denizli / Niğde
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci / Tekelci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş rehberliğinde videodaki gibi HDD'yi SSD'ye klonladım ancak boot önceliğini SSD'ye bir türlü geçiremedim. Benim boot menüsünde videodaki gibi "UEFI hard disk Drive priorities" seçeneği yok ve SSD de görünmüyor zaten (2.51. dk de girebilirsiniz demek istediğimi).

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-22 at 23.12.47.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-22 at 23.12.47.jpeg
    240,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce açtığınız konulara baktım. Sanırım James Donkey SSD kullanıyorsunuz, kendisi sorunlu bir SSD olduğundan bu durum kaynaklanıyor olabilir. Eğer SSD farklıysa durum değişir tabii.

UEFI settingdeki ayarları gösterebilir misin?
şimdi "UEFI hard disk Drive priorities" seeneğini açabildim ama bu sefer de ssd grünmüyor.
Daha önce açtığınız konulara baktım. Sanırım James Donkey SSD kullanıyorsunuz, kendisi sorunlu bir SSD olduğundan bu durum kaynaklanıyor olabilir. Eğer SSD farklıysa durum değişir tabii.

Evet James Donkey kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-22 at 23.36.30.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-22 at 23.36.30.jpeg
    214,4 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2021-12-22 at 23.36.16.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-22 at 23.36.16.jpeg
    270,8 KB · Görüntüleme: 48
SSD kaynaklanan bir sorunsa yapalilcek pek bir şey yok boot opsion da görünmesi gerek bu birmin
Şöyle yapalım SSD şu an nereye takılı?
ana sata damı takılı cddy ile dvd yuvadamı takılı ?

SSD kaynaklanan bir sorunsa yapalilcek pek bir şey yok boot opsion da görünmesi gerek bu birmin.
Şöyle yapalım SSD şu an nereye takılı?
Ana SATA damı takılı cddy ile DVD yuvadamı takılı?

Ana SATA neresi bilmiyorum ama fotoğraf gönderiyorum.

Dosya Ekleri

• 1FD7E290-5B9B-487D-9B99-980E8E1304E5.jpeg
    1FD7E290-5B9B-487D-9B99-980E8E1304E5.jpeg
    265,5 KB · Görüntüleme: 39
  • 0ADB51F5-3BE8-4EF9-90E5-AB3FF2D90068.jpeg
    0ADB51F5-3BE8-4EF9-90E5-AB3FF2D90068.jpeg
    387,2 KB · Görüntüleme: 46
M.2 SSD(en azından buradan öyle gözüküyor MSATA SSD de olabilir :D) en güzeli sıfırdan kurulum yapın verilerinizde HDD içinde kalsın başka türlü oluru yok gibi. SSD Windows görüyor mu?

M.2 SSD(en azından buradan öyle gözüküyor mSATA SSD de olabilir :D) en güzeli sıfırdan kurulum yapın verilerinizde HDD içinde kalsın başka türlü oluru yok gibi. SSD Windows görüyor mu?

Evet M.2 SSD. Ben zaten ilk başta sıfırdan format atıp SSD'ye kurdum Windows'u ama bu sefer de Windows fotoğraftaki hatayı verdi. O sorunu da 3 saat uğraştım, defalarca yeniden kurulum yaptım ama yine de çözemedim bu yüzden HDD'ye kurup disk klonlama ile SSD'ye geçmeye karar vermiştim.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 38
En güzeli ya değişim isteyin ya da iade edip başka SSD alın ürün bayağı sorunlu bir ürün.
Başka PC deneyin diyecemde başka PC çalışsa ne olacak ki önemli olan bunda çalışması.
İmkanınız varsa SSD kurtulun hadi birşekil de hallettik desek ileride sorun çıkarma olasılığı çok yüksek imkanınız varsa iade işlemini(e ticaret sitesinden aldıysanız)başlatın başka bir marka tercih edin ya da değişim isteyin seçim sizin.

En güzeli ya değişim isteyin ya da iade edip başka SSD alın ürün bayağı sorunlu bir ürün.
Başka PC deneyin diyecemde başka PC çalışsa ne olacak ki önemli olan bunda çalışması.
İmkanınız varsa SSD kurtulun hadi birşekil de hallettik desek ileride sorun çıkarma olasılığı çok yüksek imkanınız varsa iade işlemini(e ticaret sitesinden aldıysanız)başlatın başka bir marka tercih edin ya da değişim isteyin seçim sizin.

O konuya gelirsek ilk aldığımda PC hiç görmüyordu SSD'yi (hatta bu yüzden PC'yi servise gönderdim BIOS güncellemesi istedim orada öğrendim SSD'nin arızalı olduğunu). Değişim istedim daha bugün geldi yeni SSD :D benim PC'de inanılmaz yavaşladı o yüzden SSD'ye geçmek istedim keşke paraya kıysam iyi bir şey alsaydım :( aslında @Recep Baltaş görse çözebilir bu konuyu. Yani SSD'nin çalışıp boot kısmında görünmemesi çok saçma.

Geri
Yukarı