Disk klonlama sonrası lisansın eski diskte kalması

sinister

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarım için yeni bir SSD aldım, önceki SSD yenisine göre güçsüz olduğu için SSD kızağı yardımıyla eski SSD ile yenisi arasında disk kopyalama işlemi yaptım. Bu sayede iki diskte de aynı dosyalar yer alıyor ancak Windows hala eski SSD üzerine kayıtlı. Bu sorunu nasıl halledebilirim?
Düzenleme: "Bu bilgisayar" kısmına girdiğim zaman eski SSD hala "disk sürücüsü c" olarak işlem yapıyor ve üzerinde Windows logosu duruyor.

Son düzenleme:
Bu lisansın bağlı olduğu Windows kullanıcısında daha önce hiç outlook hesabı ile oturum açmış mıydınız? Eğer açtıysanız, aynı outlook hesabıyla yeni Windows kurulumunuzda da oturum açın, Windows'unuz 90% ihtimalle lisanslanacaktır.

Merhabalar. Bilgisayarım için yeni bir SSD aldım, önceki SSD yenisine göre güçsüz olduğu için SSD kızağı yardımıyla eski SSD ile yenisi arasında disk kopyalama işlemi yaptım. Bu sayede iki diskte de aynı dosyalar yer alıyor ancak Windows hala eski SSD üzerine kayıtlı. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Eğer lisansınızı Microsoft hesabına bağlamışsanız bu hesap ile tekrar aktive edebilirsiniz.
Tabii aktivasyon sorunu çıkarsa sorun çıkmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı