Disk klonlama sonrası SSD'nin kullanılabilir alanı azaldı

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selamlar. Az önce Technopat'ın SSD klonlama videosunu izledim. Yeni aldığım SSD'yi Macrium Reflect kullanarak klonladım. Fakat bu sefer SSD alanım öncekiyle aynı kaldı. Bir kısmı hiç bu bilgisayar kısmında bile gözükmüyor fakat disk yönetiminde ayrılmamış alan olarak gözüküyor. Diskleri birleştirmem mi gerekiyor bilmiyorum fakat eğer bir ayarı yanlış yaptıysam ya da başka bir program önerecekseniz tüm fikirlere açığım. Şimdiden teşekkürler.
Not: Diski bölmek istemiyorum aldığım SSD tek disk olsun istiyorum.

Son düzenleme:
Selamlar. Az önce Technopat'ın SSD klonlama videosunu izledim. Yeni aldığım SSD'yi Macrium Reflect kullanarak klonladım. Fakat bu sefer SSD alanım öncekiyle aynı kaldı. Bir kısmı hiç bu bilgisayar kısmında bile gözükmüyor fakat disk yönetiminde ayrılmamış alan olarak gözüküyor. Diskleri birleştirmem mi gerekiyor bilmiyorum fakat eğer bir ayarı yanlış yaptıysam ya da başka bir program önerecekseniz tüm fikirlere açığım. Şimdiden teşekkürler.

Diski genişlet seçeneği olması lazım sağ Click yapınca.

Arama kısmına ''Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir'' yazarak açılacak ekranda diskin üzerine sağ tıklayıp ''Birimi genişlet'' diyerek ayrılmamış alanı kullanabilirsiniz.

Diski genişlet seçeneği olması lazım sağ Click yapınca.
1647766509737.png

Etkileşime geçemiyorum.
Arama kısmına ''Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir'' yazarak açılacak ekranda diskin üzerine sağ tıklayıp ''Birimi genişlet'' diyerek ayrılmamış alanı kullanabilirsiniz.
Birimi genişlet diyemiyorum yukarıda görüntüsü var.

Dosya Ekleri

• 1647766495266.png
    1647766495266.png
    87,2 KB · Görüntüleme: 56
Windows'un kendi disk yöneticisi yüksek ihtimalle sıkıntı çıkarabilir. Olmazsa Minitool Partition Wizard kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Diski bölmek istemiyorum aldığım SSD tek disk olsun istiyorum.

SSD'yi disk yönetiminden ayarladın mı?

Windows'un kendi disk yöneticisi yüksek ihtimalle sıkıntı çıkarabilir. Olmazsa Minitool Partition Wizard kullanın.

Peki orada ne yapmak gerekiyor bilmiyorum hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı