Disk kullanımı %100 hatası için SSD alınır mı?

murat Ali Salan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 aydan beri kendi Laptop'umda (Casper C500) disk %100 kullanımı hatası var. Bundan ötürü bilgisayar aşırı yavaş, Google Chrome sekmelerini açarken bile (internet fazla hızlı olmasına rağmen) çok geç açılıyor. İnternetten araştırıp birkaç şey denemiştim ama pek faydası olmadı. 2 gün önce bilgisayarı açık bırakıp denedim. Görev Yöneticisi'nden baktığımda disk kullanımı %10'lara kadar düşmüştü ancak kullanmaya devam ettiğim sürede tekrar %100 görünmeye başlıyor.
Birkaç yerde okudum SSD alınması kesin çözüm diye. Öğrenci olduğum için 120 GB SSD yeterli olur diye düşünüyorum.(1 TB HDD var ve çok oyun oynamıyorum.)
Tavsiyelerinizi, çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Saygılarımla. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 HDD’lere sıkıntı çıkartıyor. Evet SSD alman sorunu çözer. İnternette %100 disk sorunu için bir sürü çözüm videosu var fakat pek işe yarayanı yok.

Dostlar gecenin bu saatinde ilginiz için çok teşekkür ederim. Ancak laptop'um SATA III destekler mi ? Yoksa m2 ssd veya m2 Nvme ssd mi bakmalıyım?
Windows 10 HDD’lere sıkıntı çıkartıyor. Evet SSD alman sorunu çözer. İnternette %100 disk sorunu için bir sürü çözüm videosu var fakat pek işe yarayanı yok.
Kesinlikle haklısın. Birçok şey denedim ancak çok az etkiledi. Dediğiniz gibi en mükemmel çözüm SSD almak olarak gözüküyor.

Geri
Yukarı