Disk kullanımı %100 oluyor

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Çalıştığım iş yerindeki ofis bilgisayarı ara ara çok kasıyor. Görev yöneticisine baktığımda disk kullanımının yüzde yüz olduğunu görüyorum. Bir döngü içinde 0-10 arası değerlere düşüp yüze çıkıyor. Bu neden olur, nasıl çözülür bilginiz var mı?

Dosya Ekleri

• 20210907_114058.jpg
    20210907_114058.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 83
Çalıştığım iş yerindeki ofis bilgisayarı ara ara çok kasıyor. Görev yöneticisine baktığımda disk kullanımının yüzde yüz olduğunu görüyorum. Bir döngü içinde 0-10 arası değerlere düşüp yüze çıkıyor. Bu neden olur, nasıl çözülür bilginiz var mı?

Heralde riskli bir şey buldu arka planda tarama yapıyor

Artı -1 Eksi
Arkada çalışan servis Windows Defender, büyük ihtimal senden izinsiz otomatik olarak tarama yapıyor, eh tarama yaptığı anda da diskin kullanımı artıyor, Windows Defender'in otomatik taramasını kapatırsan sorun çözülecektir. Üsttekiler gibi her bu tip konularda SSD al diyen kişileri hala anlayamadım.

Sorun hala düzelmezse Superfetch servisini kapatmayı dene.

Arkada çalışan servis Windows Defender, büyük ihtimal senden izinsiz otomatik olarak tarama yapıyor, eh tarama yaptığı anda da diskin kullanımı artıyor, Windows Defender'in otomatik taramasını kapatırsan sorun çözülecektir. Üsttekiler gibi her bu tip konularda SSD al diyen kişileri hala anlayamadım.

Sorun hala düzelmezse superfetch servisini kapatmayı dene.

Dostum illa başka şeylerde çıkacak bu devirde SSD şart.

Dostum illa başka şeylerde çıkacak bu devirde SSD şart.
SSD gerekli zaten Windows 10'un kaynak kullanımları sağ olsun.

Ama adamdaki işlemlere bak, Windows Defender belliki arkada bir işlem yapıyor, ayrıca alttaki System servisi de bir yük bindirmiş bu da Windows Update ya da Superfetch servisinden dolayı kaynaklanbiliyor.

SSD Windows 10 kullanıyorsan gerekli fakat sırf HDD kullanıyorsun diye disk kullanımı bu kadar yükselecek diye bir şey yok, tek yapman gereken sorunun çözümünü bilmek, SSD al demek kolay yöntem oluyor.

Yukarıda yazılan Cözümleme doğrutusunda SSD alınması ile kasma problemi gider.
Kullanılan HDD mekanik olduğu için Bazı kısımları Bozulmuş kasma ondandır.
Önemli verilerinizi Yedekleyerek SSD Gecmenizde Fayda vardır.
Çökme ihtimali Şu durumda yüksektir bilgine Kolay gelsin Başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı