Disk kullanımı %100 oluyor

Satlas79

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial 480 GB BX500 CT480BX500SSD1 2.5" SATA 3.0
Anakart
MAG B460 TORPEDO
2 gün önce oyun oynarken diskim %100 oldu ve bilgisayarda yapılan işlemler inanılmaz yavaşladı. Bu olay bundan 6 ay önce de başıma gelmişti fakat format sonrası düzelmişti. Şu anda formatlamama rağmen herhangi bir düzelme olmadı. Birçok yöntemi denedim CMD'den kodlar yapıştırdım disk özellikleriyle uğraştım fakat fayda etmedi. CrystalDiskInfo'da %81 sağlıkta gözüküyor. Bunun için bir çözüm var mı?

Disk durumu.png
Ek Açıklama 2023-02-01 140517.png

2 gün önce oyun oynarken diskim %100 oldu ve bilgisayarda yapılan işlemler inanılmaz yavaşladı. Bu olay bundan 6 ay önce de başıma gelmişti fakat format sonrası düzelmişti. Şu anda formatlamama rağmen herhangi bir düzelme olmadı. Birçok yöntemi denedim CMD'den kodlar yapıştırdım disk özellikleriyle uğraştım fakat fayda etmedi. CrystalDiskInfo'da %81 sağlıkta gözüküyor. Bunun için bir çözüm var mı?

Eki Görüntüle 1652983Eki Görüntüle 1652984

Düzenli olarak girdiğiniz site vblerden virüs olabilir BTC miner virüsü gibi bir şey bulaşmış olabilir.

Eki Görüntüle 1652983Eki Görüntüle 1652984

Başlangıç bölümünü bir kontrol edin şüphelendiyseniz dosya konumundan Vt'den tarama yapabilirsiniz.

Hdd tipi olsa mantıklı gelebilirdi ama ssd tipinde disk kullanımı sorunu garip geldi. Arkadaşların dediği gibi bir virüs taraması yapmanızda yarar var.

Hocam virüs taraması herhangi bir virüs bulmadı sürücüleride kendi sitesinden indirdim fakat sorun devam ediyor. Acaba SSD'de sorun olabilir mi?

Geri
Yukarı