Çözüldü Disk ortalama hızı dalgalanması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaanofriviia

Hectopat
Yer
Vice City
Daha fazla  
Merhabalar. Geçenlerde PC açınca çok yavaş olduğunu fark ettim ama öyle böyle bir yavaşlık değildi bayağı yavaştı yani sonra sistem geri yükleme yaptım ve yeniden başlattım PC'yi sonra düzeldi. Aynı sorun yine oldu ve aynı şekilde düzelttim, bundan 2 gün önce PC normalden geç açıldı ve Google'a daha geç girdi. Bunun sebebi nedir? Şimdi ise 40'lara bir anda 3'ye 4'e falan çıkıyor eskiden sabit 0.3 - 0.2 arası gezerken şimdi bir anda artıp azalıyor. Sebebini bilen varsa, lütfen yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD'ler birçok ürün gibi belli süreli ömürleri vardır. Tabi bu ömür döngüsü içinde SSD veya M.2'lerle kıyaslandığında taşıma ve Darbeye dayalı hasarlarda en çok zarar görenlerde onlardır. İçerisindeki hareketli parçalarda en ufak bir sıkıntı meydana gelmesi, Yavaşlama, Takılma gibi sorunları beraberinde getirir. Bu nedenle performans için windowsunuzu SSD'ye kurmanız önerilir. Sıkıntı olarak bir çok sebebi var. Bad sectör oluşmuş olabilir. Kafa arızası olabilir. Mekanik disklerde olağan şeyler, Mümkün mertebe içerisinde önemli data barındırmayın.
tamamdır
HDD'ler birçok ürün gibi belli süreli ömürleri vardır. Tabi bu ömür döngüsü içinde SSD veya M.2'lerle kıyaslandığında taşıma ve Darbeye dayalı hasarlarda en çok zarar görenlerde onlardır. İçerisindeki hareketli parçalarda en ufak bir sıkıntı meydana gelmesi, Yavaşlama, Takılma gibi sorunları beraberinde getirir. Bu nedenle performans için windowsunuzu SSD'ye kurmanız önerilir. Sıkıntı olarak bir çok sebebi var. Bad sectör oluşmuş olabilir. Kafa arızası olabilir. Mekanik disklerde olağan şeyler, Mümkün mertebe içerisinde önemli data barındırmayın.

tamamdır

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı