Disk Oyun almak mı, PS Store’dan oyun almak mı?

Y
Ülkemizin internet altyapısı göz önüne alınırsa Disk olarak almak mantıklı duruyor.
Size katılmıyorum, her yerde aynı değil ben 150MBps kullanıyorum kendi adınıza konuşabilirsiniz, sanırım 20 yıllık evde yaşıyorsunuz o yüzden.
Benim seçimim PS Store olurdu çünkü kardeşim artık yıl 2019.

Ben biraz koleksiyoncu kafasında olduğum için disk tercih ediyorum.
Öyle stand gibi dolapta dursun gibi bir düşünceniz yoksa tabi ki avantajlı olduğu için PS Store.

Y

Size katılmıyorum, her yerde aynı değil ben 150MBps kullanıyorum kendi adınıza konuşabilirsiniz, sanırım 20 yıllık evde yaşıyorsunuz o yüzden.
Benim seçimim PS Store olurdu çünkü kardeşim artık yıl 2019.
Siz 150 mbit kullanabilirsiniz fakat ülkenin % 85'i ne yazık ki adsl hatta sahip.
Yaşadığım yer şehir merkezi. Türktelekom'un zeki ve saygı değer çalışanları Vdsl olan mahalleyi 56k bağlantı zamanlarına çevirdi.

Siz 150 mbit kullanabilirsiniz fakat ülkenin % 85'i ne yazık ki adsl hatta sahip.
Yaşadığım yer şehir merkezi. Türktelekom'un zeki ve saygı değer çalışanları Vdsl olan mahalleyi 56k bağlantı zamanlarına çevirdi.
Dostum ben de şehir merkezindeyim, önceki paketimde altyapı yenilenmeden önce de 75MBPS VDSL kullanıyordum. İndirme yapmadığım sürece hızını algılamak mümkün olmuyor. 😄

Disk oyun almayı genellikle tercih ederim çünkü şöyle bir benzetme yapabilirim; kutulu oyun altın ise dijital oyun kağıt paradır. Fakat bazen dijital oyunlar çok büyük indirimlere giriyor, bu durumda dijitali tercih ederim.

Dijitalin avantajları:
-Oyunlar arası hızlı geçiş
-Daha ucuz oluyor
-Kaybolma diye bir derdi yok

Diskin avantajları:
-İnternet kotası yemiyor, sonuçta günümüzdeki oyunlar 100GB oldu.
-Oyunu bitirdikten sonra satabilirsiniz.

Tercihim hangisi daha ucuz fiyatta ise onu almanız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı