Disk sağlığının hızlı düşmesi

Sağlığının düşmesi pek önemli değil. Bozuk sektör ve yazma okuma hızları iyi ise sıkıntı yok. Bu arada yazma okuma hızları, disk markası ve Crystal Disk Mark İnfo'nun ssni de atın.
Bu bilgilerin hepsine tam olarak nereden ulaşabilirim pek bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
HDD mi kullanıyorsunuz yoksa SSD mi? HDD ise normal değil ama SSD ise normal diyebiliriz.
ST2000LM007-1R8174

Hocam kronik sorunlu bir disk satılmış olabilir size.
Laptopun içerisinde geldi.
Seagate sanırsam. Durum iyi değil hocam. Değiştirme vakti yaklaşmış.
Laptop kullanıyorum. Öyleyse bilgisayar değiştirme zamanı mı yaklaşmış?
HDD Sentinelden genel bakış sekmesini paylaşsanız iyi olur.
1618585809405.png

Şöyle göstereyim o zaman...

Diskin sağlığında hızlı bir düşüş olmuş ama bu beklenen bir durum. Diskte bozuk sektörler oluşmuş diskte onları kullanıma kapatmış.

Bu disk Barracuda olduğu için bozuk sektörlerin hızlı oluşması normal. Böyle artmaları da. Bir kişide daha görmüştüm. Sektörler dolardan hızlı bozuluyordu.
Öyleyse bilgisayar değiştirme zamanı mı yaklaşmış?
Diski değiştirme zamanınız yaklaşmış. Bilgisayarı değil.

Pek anlamadığım için bilmiyorum ama sanırım şu ST2000LM007-1R8174. Laptop kullanıyorum. İçerisindeki disk.
Veri kurtarma firmaların en çok şikayet ettiği disk bu. Ben de var dünya para istiyorlar veri kurtarmak için ve o kadar kötü bir diskmiş ki emin bile değiller. Bana parçası lazım, değiştirmeyi düşünürseniz tam bozulmadan önce haberin verin lütfen.

Veri kurtarma firmaların en çok şikayet ettiği disk bu. Ben de var dünya para istiyorlar veri kurtarmak için ve o kadar kötü bir diskmiş ki emin bile değiller. Bana parçası lazım, değiştirmeyi düşünürseniz tam bozulmadan önce haberin verin lütfen.
Fark eder mi bilmiyorum ama bilgisayarım laptop, haberiniz olsun. Çıkan parçayı alabilirsem size ulaşırım. Ama alamayabilirim de.

HDD mi kullanıyorsunuz yoksa SSD mi? HDD ise normal değil ama SSD ise normal diyebiliriz.
SSD'de neden normaldir böyle bir durum? Benimki HDD ama merak ettiğim için soruyorum.
Laptoplarda da kolayca hdd sökülüp takılabiliyor. Modeline göre bazen 30 saniyelik bir işlem. teşekkürler
İçine yeni diskler takılacak. Eski diskler ise harici olarak ömrü tükenene kadar kullanılmaya devam edecek. Üzgünüm.

Geri
Yukarı