Disk temizleme ve disk kaldırımı nasıl yapılır?

Mert1337

Hectopat
Merhaba, dün galiba dalgınlıktan bir hata yaptım. Bilgisayarımı sıfırlamıştım, dün de Samsung Magician programını kurmak istedim. Fakat Samsung sitesinde hem data Magician mıdır nedir onu kurdu hem de Magician programı. Sonra ben de data programının ne olduğunu bilmiyordum iki diskimi seçtim sonra ok dedim uyarı verdi tabii dalgınım okumadım okey dedim D diskimdeki tüm veriler gitti. C'deki Windows falan her dosyayı D aktardı. Ben şimdi D'deki her şeyi silmek istiyorum hata yapmayacak şekilde yardım eder misiniz? Bir de bilgisayarda disk gelmişti CD işareti vardı onu çıkar dedim bu arada veriler aktarılırken bilgisayar kendi kendine kapanıyor dedi geri açtım sonra yerel disk E geldi onu da silmeme yardım eder misiniz? Biraz kötü anlatmış olabilirim anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz.
Screenshot_1.png

Ne içmiş olabilirsin dün? Silmek için MiniTool Partition Wizard indirip yerel disk c ve e'yi silip yerel disk c'ye ekle. Azıcık İngilizcen varsa rehbersiz yaparsın herhalde.

Bilgisayarı yanlışıkla sıfırlamadım, bilgisayarı sıfırladığım için samsung magician programı gitmişti onu kurmak için tekrar indirdim sonrası zaten yazıyor.

Merhaba, dün galiba dalgınlıktan bir hata yaptım. Bilgisayarımı sıfırlamıştım, dün de Samsung Magician programını kurmak istedim. Fakat Samsung sitesinde hem data Magician mıdır nedir onu kurdu hem de Magician programı. Sonra ben de data programının ne olduğunu bilmiyordum iki diskimi seçtim sonra ok dedim uyarı verdi tabii dalgınım okumadım okey dedim D diskimdeki tüm veriler gitti. C'deki Windows falan her dosyayı D aktardı. Ben şimdi D'deki her şeyi silmek istiyorum hata yapmayacak şekilde yardım eder misiniz? Bir de bilgisayarda disk gelmişti CD işareti vardı onu çıkar dedim bu arada veriler aktarılırken bilgisayar kendi kendine kapanıyor dedi geri açtım sonra yerel disk E geldi onu da silmeme yardım eder misiniz? Biraz kötü anlatmış olabilirim anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1756797

Hocam anlamadığım şu D'deki tüm verileri silmiş olabilir (Wipe all data gibi bir şey varsa) ama C dekileri D ye nasıl aktarmış onu anlamadım?

C'de ne var şu anda?

Sadece D diskine sağ tıklayın biçimlendir deyin.

Benim de aklıma o geldi hızlı biçimlendir yazsını kaldırıp tam biçimlendirse yeter mi?

Hocam anlamadığım şu D'deki tüm verileri silmiş olabilir (wipe all data gibi bir şey varsa) ama C dekileri D ye nasıl aktarmış onu anlamadım?

C'de ne var şu anda?

Hocam D de C de ne varsa o var C'deki veriler duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı