Disk yönetiminde nasıl ayrılmış alanı aktarırım?

lowkeyidontexist

Hectopat
Bugün böyle bir saçmalık yaptım. Şöyle bir düşünce ile C: diskinden aldığım 30 GB'ı E: diskine ( D: ) aktarıcaktım ancak yeri ayırdım şimdi nasıl koyacağımı bulamadım. Ayırdığım kısımdan bilgi olan kısımda gelmiş midir ? Acil yardım. :(
Screenshot_3.png

E diskini sağ tıklayıp "Birimi genişlet" dediğinde boş alanı göstermesi lazım, gösterilen kadar boş alanı E diskine ilave edebilirsin.

Windows'un standart programları basit işlerde yardımcı olduğu için işini tam anlamıyla görmüyor. Partition wizard home edition programını indirip birleştirmeyi deneyebilirsin. Birleştirme işlemi sırasında elektrik kesintisi ya da çökme olursa veri kaybına uğrarsın, dikkatli ol.

E sürücüsünü silersen dosyalarında gider. Sana tavsiyem Minitool ile alanı genişletmen. Çok kolay. Bu rehberden yardım alabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

E diskinde verilerin var. Ya onları yedekleyip E: yi de sileceksin ve öyle birleştirmiş olacaksın ya da C: ye geri ekleyebilirsin, ki bu da senin istediğin bişey değil. :) Disklerin birbirine eklenmesi için komşu olması lazım yani boş(veri olmayan) bir bölümü ancak solundaki bölüme ekleyebilirsin onuda bu bölümü sildikten sonra yapabilirsin. Bu eklemeyi yaptığında üstüne eklediğin disk veri kaybetmez ancak eklenen disk silinir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı