Disket sürücüsü durduk yere çalışıyor

Çağlar0707

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
MITSUMI 3,5 inch FDD
Anakart
ASUS X570 Crosshair VIII Formula
Merhaba. Bilgisayarımda AliExpress'teki USB disket kontrolcüsü ile bağlanmış mitsumi marka 3, 5' disket sürücü bulunuyor. Disket sürücüsünün çalışmasında herhangi bir sorun yok fakat ben ne zaman bilgisayarda dosya veya klasörlerde işlem yapsam (sağ tık, kopyala, yapıştır, kaydetme vs.) Yaptığım işlemin disket sürücüsüyle yakından uzaktan alakası olmasa bile disket sürücüsü boş yere tetiklenip ses çıkartıyor. Özellikle bir klasöre her sağ tıklayışımda disket sürücüsünün ışığı yanıp disk yokluyor böylelikle ses çıkarıyor ve bu durum canımı çok sıkıyor. Hele hele disket sürücüsü hazır değilse benim yaptığım işlemleri de yavaşlatıyor. Şimdilik disket aygıtınının bağlantısını Aygıt Yöneticisi'nden kesiyorum ama bu da kullanışlı bir çözüm değil. Mesela bu olay hard diskte de oluyor atıyorum örneğin bir programdan bir şeyi kaydedeceğim zaman her ne kadar harddiskle işim olmasa da kayıt menüsünü açınca harddik boş yere uyanıyor. Ama disket sürücü çok daha can sıkıcı, herhangi bir klasöre sağ tıklayışımda tıkırırırt yapıyor. Bilgisayarda 3 SSD, 1 HDD, 1 DVD-RW ve 1 tane disket sürücü var. Bilgisayarın gereksiz yere disket sürücüsünü yoklamamasını nasıl sağlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı