Çözüldü Diski biçimlendirmeden Windows 8.1 yüklenebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yuceXx52

Picopat
Daha fazla  
Windows 10'dan 8.1'e geçeceğim fakat şöyle bir sorunum var: Harici disk, USB bellek gibi depolama alanlarım yok. Sadece 64 GB telefonum var. Fotoğraf ve videoları orada yedekliyeceğim. Ama riske girmek istemiyorum. Windows 8.1 kurulumunda özel seçeneği seçip disk alanlarını düzenleme sekmesinde hiçbir diski biçimlendirmeden aynı C'ye kursam dosyalarım silinir mi?

Çözüm
Diskinde bir bölüm oluşturup, dosyalarını oraya atarsın, kurulum yaparken de o bölümü silmezsin. Dosya kaybın da olmaz böylelikle.
Anlamadım tam olarak nasıl
Hiçbir şeyi silmeden kurmak isterseniz kurulum size uyarı veriyor zaten; eski Windows'u "Windows.old" klasörüne atacağını söylüyor.
Moderatör arkadaş anlamamış ne yazdığımı. Dediğim gibi yaparsan sorun olmadan kurarsın işletim sistemini.
Bölüm oluşturmaktan kastınız klasör oluşturmak mıydı?
Diski bölüp yeni diskler oluşturmak diskin içindekileri silmiyor mu zaten?
Yanlış anlamış olabilirim, normaldir. :)

Bölüm oluşturmaktan kastınız klasör oluşturmak mıydı?
Diski bölüp yeni diskler oluşturmak diskin içindekileri silmiyor mu zaten?
Partition benim "bölüm" dediğim şey, diskte bir bölüm oluşturmak için diski biçimlendirmek gerekmiyor. Format sırasında dosyalarının bulunduğu bölümü silmezse veri kaybı olmadan yoluna devam eder, sadece yeni kurulan Windows'ta o bölüme harf ataması gerekir.

Son düzenleme:
Partition benim "bölüm" dediğim şey, diskte bir bölüm oluşturmak için diski biçimlendirilmek gerektirmiyor. Format sırasında dosyalarının bulunduğu bölümü silmezse veri kaybı olmadan yoluna devam eder, sadece yeni kurulan Windows'ta o bölüme harf ataması gerekir.

Şu an Windows 8.1'deyim gerçekten çok hızlı. Format atarken sorunlar çıksa da hallettim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim, konu kapanabilir.

Geri
Yukarı