Diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek boş alan yok hatası

Ainnt

Kilopat
Daha fazla  
500 GB harddiskim yavaş olduğu için 240 GB SSD alıp Windows'u ona kurdum. Eski HDD'deki Windows bölümünü silmedim. Disk yönetiminden birimi sil diğerek eski Windows'un yüklü olduğu birimi sildim ve HDD'nin ikinci kısmını genişletmek istedim ama başlıkta yazdığım hatayı aldım. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterdiğim kırmızı bölüme sağ tıklayıp yeni basit birin dediğim zaman bile başlıktaki hatayı vermeye başladı. Minitool Partition ile yapmayı denedim fakat bir türlü kullanmayı beceremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 GB harddiskim yavaş olduğu için 240 GB SSD alıp Windows'u ona kurdum. Eski HDD'deki Windows bölümünü silmedim. Disk yönetiminden birimi sil diğerek eski Windows'un yüklü olduğu birimi sildim ve HDD'nin ikinci kısmını genişletmek istedim ama başlıkta yazdığım hatayı aldım. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterdiğim kırmızı bölüme sağ tıklayıp yeni basit birin dediğim zaman bile başlıktaki hatayı vermeye başladı. Minitool Partition ile yapmayı denedim fakat bir türlü kullanmayı beceremedim.

Başlat çalıştır "diskpart" yazıp enterla. Sonrasında aşağıda ki komutları gir.
Kod:
list disk
sel disk 1
clean

Başlat çalıştır "diskpart" yazıp enterla. Sonrasında aşağıda ki komutları gir.
Kod:
list disk
sel disk 1
clean
HDD'deki tüm verileriniz gidecektir!

Genişletebilmek için ayırdığınız tüm alanları tek tek sileceksiniz. Ardından yeni basit birime basıp tek parça bir bölüm oluşturup harf atayarak biçimlendireceksiniz. Harddiskteki verilerinizi kopyalayıp ardından yukardaki arkadaşın dediği gibi de yapabilirsiniz.

HDD'deki tüm verileriniz gidecektir!

Genişletebilmek için ayırdığınız tüm alanları tek tek sileceksiniz. Ardından yeni basit birime basıp tek parça bir bölüm oluşturup harf atayarak biçimlendireceksiniz. Harddiskteki verilerinizi kopyalayıp ardından yukardaki arkadaşın dediği gibi de yapabilirsiniz.
Adam içinde önemli verilerim var silinmesini istemiyorum diye belirtmemiş. Benim dediğim gibi yapabiliyorsa niye kızgın gönderiyorsun kardeşim. Yorumunu yaz geç!

Bu şekilde denemek istemiyorum çünkü mavi ile işaretlediğim sarı bölümde 180 gb'lık önemli dosyalarım var. Yedekleyecek ise hiçbir yerim yok.

Bu şekilde denemek istemiyorum çünkü mavi ile işaretlediğim sarı bölümde 180 gb'lık önemli dosyalarım var. Yedekleyecek ise hiçbir yerim yok.
Resimde gözüken 19 GB' lık bölümle 242 GB' lık bölümü birleştirmek istiyorsun anladığım kadarıyla. Partitionları birleştirebilmen için birleştireceğin partitionlar soldan sağa arka arkaya olmalı. Mini Tool Partition Wizard ile MOVE özelliğini kullanarak yapabilirsin.

Resimde gözüken 19 GB'lık bölümle 242 GB'lık bölümü birleştirmek istiyorsun anladığım kadarıyla. Partition'ları birleştirebilmen için birleştireceğin Partition'lar soldan sağa arka arkaya olmalı. Mini Tool Partition Wizard ile MOVE özelliğini kullanarak yapabilirsin.

19 GB'lık kısım da dahil olmak üzere kırmızı ve mavi ile işaretlediğim yerleri birleştirmek istiyorum. 500 GB olan HDD'yi tek parça haline getirmek istiyorum. Aynı zamanda eski HDD'deki sistem için ayrılan kurtarma bölümlerini de silip birleştirmek istiyorum.

Düzenleme: Bir arkadaşım denk geldi ve harddiskini ödünç alıp yedeklememi yaptım ve disk part ile işlemimi hallettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı