Disklerde boş yer olduğu halde disk dolu hatası

BBurakBey

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Merhaba,
Arkadaşlar, 3 ayrı belleğim var. 2 SSD 1 HDD. 240 GB'lık SSD'ye Windows ve bazı programlar kurulu. 2. SSD'ye ağır oyunlar ve render programları, 3. HDD ise çalışmalar için vs. velhasıl kelam, disklerde çok fazla boş alan olmasına rağmen en ufak dosyayı koymaya çalıştığımda disk dolu hatası alıyorum.
Bunu Windows 10'da yaşadığım için format attım W11'e geçtim fakat aynı sorun hala devam ediyor. Şu an için sorun sadece SSD'de var ama muhtemelen bir zaman sonra HDD'de aynı hatayı verecektir. İki cihaz içinde yeni diyebilirim, 2 yıllık filanlar. Ne yapmam gerekir?

186 GB Empty Space.jpg
Disk Management.jpg
Disk Part.jpg
I cant even upload 780 MB File.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam C diskinizde neden 2 adet kurtarma bölümü var? Sanırım format sırasında bir hata yapıyorsunuz.

Bu şekilde olmalı.
Ekran görüntüsü 2023-04-02 001557.png

Son düzenleme:
Hocam C diskinizde neden 2 adet kurtarma bölümü var? Sanırım format sırasında bir hata yapıyorsunuz.

Bu şekilde olmalı.Eki Görüntüle 1723611

Muhtemelen dediğiniz şekilde hatalı bir kurulum olmuş hocam, sizden sonra biraz araştırayım dedim W11'e geçenlerin birçoğu böyle başlıklar açmış. Birçoğu da kalmasında bir sakınca görmemiş.

Ben de araştırdım. Özellikle yeni alınan cihazlarda oluyormuş. Size tavsiyem yükseltme değil de sıfırdan kurulum yapmanız. Disk seçme kısmında C diskindeki tüm bölüntüleri silin. Tek disk kalınca "yeni"ye tıklayıp onaylayın ve ilerleyin. Bu sayede yeni bölüntüler oluşacaktır.

Konuya bakın hocam:

Son düzenleme:
Ben de araştırdım. Özellikle yeni alınan cihazlarda oluyormuş. Size tavsiyem yükseltme değil de sıfırdan kurulum yapmanız. Disk seçme kısmında C diskindeki tüm bölüntüleri silin. Tek disk kalınca "yeni"ye tıklayıp onaylayın ve ilerleyin. Bu sayede yeni bölüntüler oluşacaktır.

Konuya bakın hocam:

Onu hallettim hocam, zaten yükseltme değil sıfırdan kurulum yapmıştım. Neden oluşmuş anlamadım belki sistem geri yükleme noktası oluşturunca gelmiştir? EaseUS ile sildim sorun olmadı. Fakat hala şu bir şey indirme olayını çözemedim. HDD'ye de bir şey indiremiyorum. Disk dolu diyor saçma bir şekilde...

Paylaştığım konuya baktınız mı?

Şu konu sorunu çözebilir.

2023-04-02_01-28-14.png

Siz OEM bölümünü bulmalısınız. Bu gizlidir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı