Disklerdeki Bilgi Nasıl Yok Edilir?

Serkan'

Hectopat
Merhabalar, eğer eve polis gelecek olursa ve ben de kanıt yakmak istiyorsam harddiski yakacağım ama SSD'yi yakmam gerek mi? Bir de harici 2 TB var onu da yakmam şart mı? Bilgi vermemek için hangilerini yok etmem gerek? Sadece harddisk yeter mi, anlayan birisinden yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öyle bir durum olursa bilgi vermekten kaçındığınız için suçlu düşersiniz. Bilgiler diske kaydedilir, diski yok etmek için fazla aksiyona gerek yok.

Yangın falan çıkmasın yani. Her gün dijital suç işleyen çok sayıda insan var. Hemen size üşüşmezler bence. Torrent bağımlıları var ilk sıralarda. :D

Ne oldu da böyle bir tedirginlik düştü aklınıza?

Disklere Low Level Format atarak bilgilerin okunmasını güçleştirebilirsiniz. İlla kurtulacağım diyorsanız mikrodalga fırına koyun diskler kesinlikle kurtarılamaz hale gelir.

Ayrıca bu kadar tehlikeli ne bilginiz var gerçekten merak ettim. Polis bilgilerinizi istiyorsa elinizdeki harici diske kadar alma hakları var. Tabii ki mahkeme kararı ile bu hakka sahipler.

Sen heçkırsın :D Bence direk arkadaşına ver SSD'yi ve HDD'yi tabii kötü bişey yaptıysan polisten kaçmak pek doğru kalmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize çok teşekkür ederim, Sadece Harddiski ve Hariciyi yok edeceğim sağ olun, konu kredi kartları ile alakalı ifade vermeye gittiğimde böyle şeyler söylendi de o yüzden sordum. Eğer almaya gelirlerse ve alırlarsa bittim demektir o nedenle bu kadar önemli.

SSD'de bulunan veriler nasıl geri getirilmiyor? HDD'den farklı mı SSD?
Bu kadar önemli olan nedir? Eğer kaçakçılık falan yaptıysan HDD o kadar da önemli değil. Yaptığın her şey internet üzerinde kayıtlı. Devlet ne isterse ona ulaşır. Ama eğer kötü şeyler yaptıysan umarım yakalanırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı