Diskleri Nasıl Birleştirebilirim?

PCKurdu1903

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Merhabalar,

Arkadaşlar Windows 8.1 yüklerken disk bölmede hata yaptığım için diskleri aşağıdaki şekilde düzenleyebilmiştim:

capture-20140831-144855.png

Ben şimdi oyun diskini depo diskine ekleyip ikisini birleştirmek istiyorum.

Nasıl yapabilirim? Ve sizce yapmam doğru olur mu?

Boş olan, yani Depo diskinini komple sileceğiz. Ardından silinen bölümü Oyun Diski'ne ekleyeceğiz. Bu arada diskler umarım fiziksel olarak ayrı değillerdir. Minitool yükleyip disklerin göründüğü bölümden foto atın.

Ama hocam şöyle bir sorun var sistem ayrıldı bölümü depo diskinde olduğu için depo diski silinmez galiba.

1.png

2.png

İlk defa böyle bir disk yapılandırması görüyorum. Bu nasıl oldu merak ettim gerçekten. Boot bölümünün ayrı olarak 300 MB boyutunda olması gerekiyordu. O zaman şöyle yapalım: Oyun diskindeki verileri Depo diskine aktarıp sonrasında Oyun diskini Depo diski ile birleştirelim. Bu arada sen Boot bölümüne harf mi atadın ? Bana öyle geldi.

İlk defa böyle bir disk yapılandırması görüyorum. Bu nasıl oldu merak ettim gerçekten. Boot bölümünün ayrı olarak 300 MB boyutunda olması gerekiyordu. O zaman şöyle yapalım: Oyun diskindeki verileri Depo diskine aktarıp sonrasında Oyun diskini Depo diski ile birleştirelim. Bu arada sen Boot bölümüne harf mi atadın ? Bana öyle geldi.

Hocam ne yaptığımı bende şuan hatırlamıyorum. O zaman bilgisayar yeni gelmişti heyecandan bir anda yapıp tamamladım. :D

Bu arada böyle kalsa çok sıkıntı olur mu? Yani eğer çok uğraşılacak bir şey ise böyle kalması daha uygun olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı