İçerisindekileri silmeden 2 diski nasıl birleştirebilirim?

aybergo

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Eski laptop a SSD ve RAM aldım. Bunları kurmak istiyorum. Format atılarak kuruluyor diye biliyorum. Yapmak istediğim şey C ve D'yi birleştirip D yapmak. Fakat D de çok fazla fotoğraf ve video var bir yere depolayamıyorum. Kaybolmaması lazım. C de kurulu olanların hiçbir önemi yok silinebilir. C ve D'yi birleştirip tek bir sürücü yapıp SSD'yi de kurmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadım hocam tam olarak. Eğer kastınız Windows'a format atmak ve halihazırda var olan diskteki d bölümünü kurtarmak ise bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece C'yi silip Windows'u yeni SSDye kurabilirsiniz.

Ben birleştirsem verilerim gitmez diye düşünüp yapmıştım sözde bahsedilen sitedede gitmeyeceğini yazmışlardı. Yöntemi hatırlamıyorum fakat verilerime birleştirme sonrası ulaşamamıştım. Veri kurtarma programıyla saatlerce verileri kurtarmayı beklemiştim. Önce yedek alın sonra ne yapacaksanız yapın. En kötü gidin ikinci el bir HDD alın oraya yedekleyin geçici olarak sonra geri birleştirirsiniz.

Bir şey silmenize gerek yok.c yi klonlayın, SSD'nize kurun. Açılışı SSD'den yapın. Sonra eski HDD'deki C'yi silin.

Geri
Yukarı